Kupayla döndüler

Kupayla döndüler

Hatay BŞB 18 Yaş Kız Basketbol Takımı, Kayseri’den Bölge Şampiyonluğu Kupası ile döndü.

Hatay Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü U18 Genç Kızlar Takımı, Kayseri’de düzenlenen bölgesel turnuvadan şampiyonluk kupasıyla döndü. 1-5 Mart 2017 tarihleri arasında Kayseri’de düzenlenen ve 6 ilin katıldığı bölgesel şampiyonada 5’te 5 yapan HBB’nin genç melekleri, 8-12 Nisan tarihleri arasında Muğla’da düzenlenecek olan Türkiye yarı finallerinde oynamaya hak kazandılar.
Hatay BŞB basketbol şubesinden gelişme ile ilgili şu değerIendirme yapıldı:
“Bilyoner.com Kadın Basketbol Ligi ve Eurocup’ta mücadele eden Kadın Basketbol takımına yeni sporcular kazandırmak üzere başlatılan altyapı çalışmaları kısa sürede başarıyla dönmeye başladı. Kentimizin, sporun her dalında gelişimi için altyapıya ve tesisleşmeye önem veren Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş’ın destekleriyle, altyapıdan A Takımlara ve Milli Takım’a gitme yolunda başarılı sporcuların yetişeceğinin sinyallerini vermeye başladı.”

Hatay Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü U18 Genç Kızlar Takımı Antrenörü Bünyamin Horoz ise şunları söyledi:
“Gittiğimiz her turnuva, bizler için birer prova niteliğinde ve profesyonelliğe giden yolda büyük tecrübeler kazandırıyor. Kısa sürede büyük işler başaran bir takım olduğumuz için mutluyuz. Altyapıdan takımımıza başarılı oyuncular kazandırmak için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Altyapıya ve tesisleşmeye verdiği desteklerden dolayı, sporcunun her zaman yanında olan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş’a ve HBB Spor Kulübü Başkanı Serdar Güven’e teşekkür ederiz.” -Gökay Gökdemir-

(Visited 1 times, 1 visits today)