Küresel marka isimlerle aynı platformda

Küresel marka isimlerle aynı platformda

Ali Kavak’ın başkanlığını yürüttüğü Narenciye Tanıtım Grubu’nun Global Connection tarafından hayata geçirilen tanıtım kampanyası, Rusya’nın İletişim Oscar’ı olarak bilinen yarışmada dünya devleri ile yarışacak.
Coca Cola, Apple, Heineken, Nestle ve Unilever gibi devlerle aynı kategoride ödüle aday gösterilen Narenciye Tanıtım Grubu’nun (NTG) yürüttüğü iletişim kampanyası, Türk Narenciyesi adına önemli bir vitrin başarısı. Ancak buradaki başarının tartışmalı noktası, 2007 yılında Ekonomi Bakanlığı tarafından, yurtiçi ve yurtdışı narenciye talebini arttırma amacı ile kurulan NTG’nin kapanmış bir kurum oluşu! Narenciye Tanıtım Grubu (NTG), bilindiği gibi, bütün tanıtım grupları ile birlikte Mart ayı içinde kapatılmıştı.
-İKİ DALDA-
Verilen bilgiye göre, Narenciye Tanıtım Grubu’nun (NTG) yürüttüğü iletişim kampanyası, Rus medya gruplarının bir araya gelerek düzenlediği ve Rusya’nın İletişim Oscar’ı olarak anılan Gold Print Awards’da iki dalda ödüle aday gösterildi. Söz konusu çalışma, Rusya’da çok büyük bütçelerle reklam kampanyaları düzenleyen Coca Cola, Apple, Heineken, Nestle ve Unilever gibi dünya devleri ile aynı kategoride ödül için yarışacak.
-KAPANDI AMA!-
Kapatılan NTG’nin Rusya’da yaptığı iletişim kampanyası, özellikle Rusya ile Türkiye arasında yaşanan kriz süresince bile sekteye uğramadı. Kampanya bu açıdan da Rusya’da önemli bir iletişim başarısına imza attı.
15 dalda ödülün verileceği yarışmada Narenciye Tanıtım Grubu’nun iletişim kampanyası, “yiyecek içecek” ve “yılın en iyi çıkış yapan markası” kategorilerinde yarışacak.
-RAKİPLER GÜÇLÜ-
NTG’nin rakipleri; yiyecek içecek kategorisinde Coca Cola, Heineken, Lindt, Nestle, Unilever, Abrau
Durso, Essen ve Jacobsen olurken, yılın en iyi çıkış yapan markası kategorisinde ise Coca Cola, Apple,
Faberlic, Alpha Bank, Skolkovo Vakfı ve A.V.E Grubu olacak. Yarışmanın seçici heyeti, Komsomolskaya Pravda CEO’su Sungorkin Vladimir, Kommersant CEO’su Zhelonkin Vladimir gibi Rus medya devlerinin yöneticilerinin de aralarında bulunduğu Rusya’nın önde gelen medya gruplarının CEO’larından oluşuyor.
-GURURLUYUZ-
6 Nisan 2017 Perşembe günü ödüllerin sahiplerini bulacağı yarışma öncesi bir açıklama yapan, eski Narenciye Tanıtım Grubu Başkanı ve Akdeniz Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği Başkanı Ali Kavak, elde edilen başarıdan dolayı gururlandıklarını söylerken, şöyle konuştu:
“Narenciyede en büyük pazarımız, Rusya. Bu pazarı kaybetmemiz söz konusu bile olamazdı ve yaşanan tüm talihsiz gelişmelere rağmen kampanyalarımızı aralıksız sürdürdük. Şimdi bu çalışmalarımızın meyvesini toplama zamanı geldi. Bu ödülü almamız mutlaka önemli ancak şart değil. Çünkü dünya devleri ile aynı etkiyi yaratan iletişim kampanyasına imza atmış olmak zaten bu meyveleri toplamaya başladığımızı gösteriyor. Aday
gösterilmiş olmak bile başlı başına tanıtım kampanyamızın başarısının belgesidir. Biz, Rusların
evlerine ve kalplerine girdik. Bu nedenle böyle bir çalışmayı hayata geçirdiğimiz için gurur duyuyoruz.”-Tamer Yazar-

(Visited 1 times, 1 visits today)