Kurtulmuş, Hatay’da “Hatay’ı övdü”:

Kurtulmuş, Hatay’da  “Hatay’ı övdü”:

Hatay; Çok farklı dinlerin, inançların, birlikte barış içerisinde yaşama kültürünün dünyaya örnek bir şekilde yansıtıldığı bir şehrimiz.

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, hafta sonunda geldiği ilimizde, “Anadolu’da Medya Kültürü” konulu panele katıldı. Ayrıca parti örgütüyle de bir araya geldi, seçim çalışmalarına katıldı.
Cumartesi sabah Hatay’a gelen, AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş, verdiği siyasi mesajlarında da, Türkiye’deki her seçim döneminde demokrasinin çıtasını bir miktar daha yukarıya çıkardığını kaydederek, “Sonuçta bu millet, darbelerin sonuçlarını dahi seçimlerle silerek yoluna devam etmiştir” dedi.
Antakya Anemon Otel’de yerel medya temsilcileriyle bir araya gelen Kurtulmuş, Hatay’ın, Anadolu’nun kilit taşı olan önemli bir şehir olduğunu belirtti. Kurtulmuş, Hatay’ın, büyük medeniyetlerin merkezi olduğuna işaret ederek, “Çok farklı dinlerin, inançların, yaşayışların bir arada yaşadığı, birlikte barış içerisinde yaşama kültürünü tabiri caizse dünyaya örnek bir şekilde yansıtıldığı bir şehrimizdir” açıklamasında bulundu.
Hatay’ın, son 7-8 yılda, Suriye’deki kriz dolayısıyla çok sayıda Suriyeliye ev sahipliği yapmış, kucağını açmış bir şehir olduğunu da aktaran Kurtulmuş, şöyle devam etti:
“Hatay, aslında bereketin sembolü olan bir şehir. Burada bulunmaktan, sizlerle birlikte olmaktan büyük memnuniyet duydum. Ben, Kültür ve Turizm Bakanı’yken, burada Bakanlığımızın yaptığı hizmetlerin açılışıyla ilgili programlar yapmayı çok planladık, fakat hep başka bir şehir ve program önümüze çıktı. Bu programları bir şekilde gerçekleştiremedik. Hatay, bu anlamda da hakikaten iyi bir hizmet aldı. İki önemli kültür merkezinin Hatay’da yapımı devam ediyor. Böyle bir kültür ve medeniyet şehri olan Hatay’a önemli katkılar sunacağını düşünüyorum.”
Kurtulmuş, Cumartesi sabahı, Partililer ve gazetecilerle yaptığı sabahın kahvaltısı ardından Medya Kurultayı’na katıldı ve öğleden sonra da Partisinin yetkili kurullarıyla toplantılar gerçekleştirdi.
Kurtulmuş’un bu anlamdaki siyasi mesajları da şöyle oldu:
“31 Mart’ta gerçekleştirilecek olan yerel seçimler, Cumhurbaşkanlığı yönetim modeline geçişten sonraki ilk seçim olacak. Seçimler, bu bakımdan önemli büyük önem taşıyor. Türkiye’nin bundan sonraki istikametini göstermesi bakımından önemlidir. Hatay’da da, AK Parti olarak, güçlü bir şekilde hem büyükşehir hem de tüm ilçelerimizde bu seçime büyük bir şekilde hazırlanıyoruz. İnşallah, seçim sonuçlarının AK Parti, Hatay, ülkemiz için hayırlar getireceğini temenni ediyorum. Bu seçimin, bir demokrasi havası ve demokrasi şöleni şeklinde geçmesini temenni ediyorum.
Türkiye’nin çok partili siyasi hayatına baktığımızda, 1946 seçimi dahil… Biliyorsunuz, bu seçim, açık oy ve gizli tasnifin yapıldığı bir seçimdir. Aslında bir seçim bile saymamız gerekmez, ama hadi onu da sayalım! 1946 seçiminden bu yana, Türkiye’deki her seçim, demokrasinin çıtasını bir miktar daha yukarıya çıkarmıştır. Sonuçta bu millet, hatta darbelerin sonuçlarını dahi seçimlerle silerek yoluna devam etmiştir. 1960’dan sonra aynı şeyi yapmıştır. 1971 muhtırası, 1980 darbesi, 28 Şubat’tan sonra, hep darbelerin sonuçlarını sandıkla silerek yoluna devam etmiş ve demokrasiyi güçlendirmiştir. Ben, bu seçimin de, her şeyden evvel Türkiye demokrasisine çok büyük katkısı olacağını düşünüyorum.” -Cemil Yıldız-

 

(Visited 1 times, 1 visits today)