Kurtuluş caddesi yeniden canlanıyor

Kurtuluş caddesi yeniden canlanıyor

Dünyanın ‘İlk Işıklandırılan Caddesi’ olarak bilinen Antakya Kurtuluş Caddesi’ni yeniden canlandırma adına önceki gün atılan ilk adım sonrası hayata geçirilen projenin, gelecekle ilgili ilimiz turizmine büyük katkı sunması bekleniyor.
Vali, Milletvekilleri, Belediye Başkanları ile kentin ileri gelenlerinin katıldığı törende verilen ortak mesaj, “Kurtuluş Caddesi yeniden canlanıyor ve tarihteki ihtişamına kavuşuyor” şeklinde. Pazartesi günkü törene; Vali Rahmi Doğan, Milletvekilleri Hüseyin Yaman, Sabahat Özgürsoy Çelik, Bayram Türkoğlu ile Hüseyin Şanverdi, Vali Yardımcıları, Antakya Kaymakamı Orhan Mardinli, Defne Kaymakamı Nevzat Şengök, Emniyet Müdürü Vedat Yavuz ile kentin ileri gelenleri ve STK temsilcileri katıldı.
Protokol üyeleri ve halkın katılımı ile ‘Kurtuluş Caddesi Tarihi Yapıların Yeniden Canlandırılması’ Proje uygulamasının başlangıç töreni gerçekleştirilirken, Vali ve Milletvekilleri ile projenin sahibi Antakya Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz, Sarımiye Camisi önündeki duvara ilk harcı koyarak restorasyonu da başlatmış oldu.
-Cemil Yıldız-