Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kurulduğumuzdan bu yana, büyük mesafe katettik

Göreve başladığı 15 Eylül

Göreve başladığı 15 Eylül 2015 tarihinden bu yana oldukça yoğun bir çalışma programı içinde ilerlediklerini söyleyen Rektör Dereli, “Yeni kurulmamıza rağmen 16 ayda oldukça önemli mesafeler kaydettik” dedi.

İSTE Rektörü Prof. Dr. Türkay Dereli,  üniversite olarak yapmış oldukları birçok çalışmanın yanı sıra, önümüzdeki süreçte hayata geçirmeyi öngördükleri projeler hakkında konulurken, “Gençlerimizin ve kentimizin geleceğine yatırım yapıyoruz” dedi.  Mega Medya Grubu Genel Koordinatörü Semir Yazıcı’nın Radyo Mega 97.7’de hazırlayıp sunduğu ‘Panorama’ programına konuk olan İSTE Rektörü Dereli, kuruldukları günden bu yana geçen son 16 ayda aldıkları mesafenin önemine işaret etti.

Neden iste?-

Dünya üniversiteleri ile hem iletişim hem de tatlı bir rekabet ortamında olduklarını söyleyen Rektör Dereli, şunları söyledi: “Neden İSTE! Çünkü biz istiyoruz. Çünkü İSTE’meden hiçbir şey olmuyor. Başarmanın yarısı İSTE’mektir. O zamanki şartlarda kurumsal kimliğimizin adını belirlerken de böyle başladık. İSTE adı birçok kesim tarafından benimsendi, destek gördü. Bunu logomuza da yansıttık. ‘Üretmek mutluluktur’ diyoruz. Üreten insanlar mutludur. Bir eser üreten, bir değer üreten, bir katma değer yaratan herkes mutludur. İşte biz de başından beri sürekli üreten dinamik ve mutlu bir üniversite olmayı hedefledik. Öğrencilerimiz üretsin, öğretim üyelerimiz üretsin, çalışanlarımız üretsin, yenilikler yapsınlar. Bütün derdimiz; yenilikçi, üretken, girişimci, pozitif bir üniversite olmak. Hatta, ‘Ne İSTE’rsen İSTE, benden’ adlı Erol Evgin’in parçasını bile bizim üniversitenin jingle müziği olarak görüp motivasyon için dinliyoruz.  Bizler, dolu dolu, kıpır kıpır genç bir üniversiteyiz.”

Desteğe ihtiyaç var-

İSTE Merkez Kampüsü’nün fiziki koşullarını olgunlaştırmak ve eksiklerini hızla gidermek üzere her kesimden gelecek maddi-manevi desteğe ihtiyaç duyduklarını vurgulayan Rektör Dereli, sözlerine şöyle devam etti: “Kurumsal kimlik çalışmamızı tamamlar tamamlamaz, bizim ikinci planımız Master Plan’dı. Zira geleceğimizi planlamanız açısından Master Plan çok önemliydi. Bu yöndeki çalışmalarımızı yoğunlaştırdık. İskenderun’un ve İSTE’nin geleceğine yatırım yapmaya devam ediyoruz.”

Tamer Yazar