Kutlu Doğum Konferansı

Kutlu Doğum  Konferansı

Diyanet İşleri Başkanlığı Başkanlık Müşaviri Abdürrezzak Ateş, Kutlu Doğum Haftası kutlamaları çerçevesinde önceki gün ilimize geldi ve “Hz.Peygamber ve Güven Toplumu” konulu bir konferans verdi.
Pazartesi günü Kültür Merkezi’nde gerçekleşen konferansa Vali Erdal Ata, Hatay BŞB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, MKÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan Kaya, Vali Yardımcıları Orhan Mardinli ve Bilal Ölmez, Antakya Kaymakamı Eflatun Can Tortop, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Turgay Aras, İl Emniyet Müdürü Kamil Karabörk, Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, İl Müftüsü Hamdi Kavillioğlu, Ortodoks Kilisesi Vakfı Başkanı Fadi Hurigil, Musevi Cemaati Başkanı Şaul Cenudioğlu, Ortodoks Kilisesi Ruhani Liderlerinden Dimitri Dogum ve Jan Delüller ile çok sayıda vatandaş katıldı.
İl Müftüsü Hamdi Kavillioğlu’nun da bir konuşma yaptığı konferans öncesinde, ilahi grubu ve semazen ekibinin gösterisi izlendi, ardından Diyanet İşleri Başkanlığı Başkanlık Müşaviri Abdürrezzak Ateş ”Hz. Peygamber ve Güven Toplumu” konulu konferansını sundu. -Cemil Yıldız-

 

(Visited 4 times, 1 visits today)