Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Lütfü Savaş iktidarı hedef aldı 

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Altınözü ve Antakya ilçelerindeki mahalleri ziyaret etti. Altınözü ilçesinin Tepehan, Altınkaya, Büyükburç, Toprakhisar, Boynuyoğun, Yarseli, Mayadalı, Keskincik, Ziyaret Mahalleleri ile Antakya’nın Odabaşı mahallelerinde vatandaşlar ve muhtarlarla buluştu. Yaptığı ziyaretlerde iktidarı eleştiren Savaş, Hükümetin Türkiye Acil Müdahale Planı gereğince gerekli adımları atmadığını ve depremin ilk 5 gününde Hatay’ı yalnız bıraktığını belirterek iktidarı hedef aldı.

Başkan Savaş, ziyaretler sırasında yaptığı açıklamada, son dört yılda Hatay’ın büyük yangınlar, COVID-19 pandemisi, deprem ve ekonomik sorunlar gibi önemli zorluklarla karşı karşıya kaldığını hatırlattı. Deprem sonrası uluslararası acil yardım çağrısında bulunan hükümetin, Türkiye Acil Müdahale Planı gereğince gerekli adımları atmadığını ifade etti.

Savaş : “İktidar kendi çıkardığı 8 bakanlığın deprem bölgesinde her şeyi yapmakla yükümlü olduğuna dair Türkiye Acil Müdahale Planının gereğini yapmadı. Kızılay ve AFAD’ın bütün işlere müdahale etmesi lazımdı. Onlar ilk günler yoktu, hep biz vardık” dedi.

Savaş konuşmasında,”Hatay’ımızda yıkımın en fazla olduğu ilçelerimizde binlerce konutu bitireceğiz. Kira öder gibi vatandaşlarımıza kolaylık sağlayacağız. Hükümet hak saibi olmayanlara yapmıyor ama biz yapacağız” dedi.

Savaş, ayrıca iktidarın vaatlerini yerine getirmediğini ve deprem sonrası ilk beş gün hükümetin Hatay’ı yalnız bıraktığını ifade etti.

“İktidar vaatlerinin hiçbirini yerine getirmiyor. Depremde ilk beş gün bizi yalnız bıraktı hükümet. Biz çalışma yaparken burada olmayanlar fitneden başka bişey üretmediler. Cumhurbaşkanı bizi affedin geç kaldık dedi. Hepimizi üzdü. Demek ki işi biz yapmışız. Ama onlar yardım etmediğini söyledi mahzun bıraktıklarını söylediler” diye konuştu. -İlyas Yiğit-