Lütfü Savaş sahada, halka, AKP’yi şikayet etti:

Lütfü Savaş sahada, halka, AKP’yi şikayet etti:

Hizmetleri Neden Engelliyorsunuz?

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Defne-Turunçlu Arıtma Tesisinin modernizasyonu ile Hassa ilçesi altyapı sorunlarının çözümü için buldukları Japon kredisini alamadıklarını, zira Büyükşehir Belediye Meclisi’ndeki AKP-MHP çoğunluğunun buna izin vermediğinin altını çizerek, Cumhur İttifakı ortaklarına hitaben, “Hatay’a hizmetleri neden engelliyorsunuz?” diye sordu.

Başkan Savaş, geçtiğimiz hafta sonunda İskenderun-Karayılan, Meydan, Şekere, Cırtıman, Pınarbaşı Mahalle sakinleri ve İskenderun Küçük Sanayi Sitesi esnafı ile buluştu. Savaş, ziyaretlerinde, altyapı ve üstyapı çalışmalarından Büyükşehir Belediye Meclisi’nde yaşanan sorunlara kadar, birçok başlıkta konuştu. Hatay Büyükşehir Belediyesi’nin, tüm engellere rağmen hizmetlerine devam ettiğine dikkat çeken Savaş, “Şu anda Hatay Büyükşehir Belediyesi’nden başka Hatay’da yatırım yapan kurum yok. Meclis’te reddeden bir zihniyet var. Niye reddediyorsunuz? Hizmeti neden engelliyorsunuz? “Gücümüz Millet” diye geldiniz! İşiniz hizmetse, neden hizmeti engelliyorsunuz” diyerek, İktidar Partisi üyelerinin Hatay’a hizmetleri engellemelerine tepki gösterdi.

Hizmetleri engellemek için Meclis’te AKP ile MHP’nin yaptıklarını halka anlatan Savaş, şöyle konuştu:

“Cumhur İttifakı Meclis üyeleri, daha önce ‘arıtma tesisi yapmayalım’ diye ‘red’ verdi. Ağustos ayı Meclis toplantısında da bir kez ‘red’ verdiler. Hangi vicdan bunu kabul eder? Sadece ovada 5 tane arıtma tesisi yaptık. Türkiye’deki ekonomik tablo nasılsa, bizde de aynı. Ama her şeye rağmen durmadan hizmet etmeye devam ediyoruz.” -Haber/Cemil Yıldız-