Lütfü Savaş, Salı gününü Kırıkhan’a ayırdı

Lütfü Savaş, Salı gününü Kırıkhan’a ayırdı

Gezdi, görüştü, teşekkür de eleştiri de aldı…

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Salı günü gittiği Kırıkhan ilçesinde gün boyu esnaf, STK, sanayi merkezi, sanayi sitesi ve bölge insanlarıyla bir araya geldi, sorunları dinledi.  Savaş’ın Kırıkhan gezisinde, bölge sakinleri, genellikle hizmetlerden memnun olduklarını söylerken, eksikleri de dile getirdiler.

Başkan Savaş, Kırıkhan ilçesi ziyareti kapsamında, Erler Caddesi, eski Ceviz Yokuşu mevkiinde devam eden alt yapı ve asfaltlama çalışmaları ile yapımı tamamlanmak üzere olan Delibekirli Çayı Parkı’nda incelemelerde bulundu.

Kırıkhan ilçesinde hizmet veren Yılmazlar Ekmek Fabrikası’nı da ziyaret ederek fırıncı esnafının sorunlarını dinleyen ve un fiyatlarındaki yüzde 500’lere varan zamlardan fırıncı esnafının yakınmasını dinleyen Başkan Savaş, fabrika çalışanlarına işlerinde kolaylık diledi.

Kırıkhan ilçesinde, tarım ve ziraat işinde faaliyet gösteren Bilgili Tarım’ı da ziyaret eden Savaş, “Misafirperverliklerinden dolayı firma sahibi Hasan Bilgili’ye ve tüm firma çalışanlarına teşekkür eder, işlerinde kolaylıklar dilerim” dedi.

SANAYİ ESNAFIYLA BULUŞTU

Kırıkhan Madeni Sanatkarlar Odası Başkanı Ali Buga, Yönetim Kurulu üyeleri ve sanayi esnafını da ziyaret eden Savaş, “Emeği ve alın teri ile geçimini sağlayan esnaf kardeşlerime bol kazançlar diliyorum” dileğinde bulundu.

Eğitim İş Sendikası Kırıkhan Şubesi Başkanı İbrahim Elmas ev sahipliğinde, Kırıkhan’da eğitimcilerle de buluşan Başkan Savaş, “Çocuklarımızın geleceğine katkı sunan tüm eğitimcilerimize teşekkür ederim” dedi.

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, gün boyu Kırıkhan’daki gezi, temas ve incelemeleri sonrası, bu kez çat kapı bir eve konuk oldu.

Savaş, bu ziyaretiyle ilgili olarak da şu paylaşımda bulundu:

“Kırıkhan Özsoğuksu Mahallesi’nde Mehmet Gökkan kardeşime, Karakışla Mahallesi’nde kıymetli Karakışla Ailesinin evine konuk oldum. Kırıkhan İlçe Başkanımız Mustafa Sıraç’ın da eşlik ettiği ziyaretimizde, hemşehrilerimizle pandemi sonrası bir araya gelebildiğimiz için mutluyum. Güzel ev sahipliği ve güleryüzleri için hemşehrilerime teşekkür ederim.” -Haber/Cemil Yıldız-