Lütfü Savaş Sözü:

Lütfü Savaş Sözü:

Türkiye’de Enflasyon, Euro-Dolar, Altın Düşebilir, Düşer de, Ama Hatayspor Düşmez!

Hatayspor Kulübü Onursal Başkanı Lütfü Savaş, transfer döneminde Bordo-Beyazlı ekibin sessiz kaldığına ve yetersiz transfer yaptığına ilişkin eleştiri yapanlar yanı sıra takımın bu durumu nedeniyle küme düşeceğini öne sürenleri rahatlatan bir açıklama yaptı.

Antakya Gazetesi muhabirinin sorusuna cevaben, Başkan Lütfü Savaş’ın söyledikleri özetle şöyle:

“Hatayspor Kulübü’nün 5 kuruşu dahi çok değerli. Paramızı çok yerinde, ekonomik kullanmak zorundayız. Boşa gidecek paramız yok. Bu yüzden en iyiyi, kulübümüzün dokusuna uygun kaliteli futbolcuları, en ekonomik koşullarla takıma kazandırmanın çabası içindeyiz.

Teknik direktörümüz Serkan Özbalta ile uyum halinde, transferleri onun isteği doğrultusunda, bilgisi dahilinde yapıyoruz. Eksiklerimiz var, tamamlamaya çalışıyoruz. Nasıl ki iki sezon önce ve geçtiğimiz sezon bazı kişiler takımımızın küme düşeceğini söylediler, ki belki de iyi niyetle uyardılar, ama biz kadromuza da teknik heyetimize de güveniyorduk.

Şimdi de teknik direktörümüze, oluşturduğu kadrosuna güveniyoruz. Bu takımın lig hedefi ilk 10’da yer almaktır. Bunu başaracağımıza taraftarımız inansın.”

Başkan Lütfü Savaş’ın bu konudaki son sözleri de şunlar oldu:

“Türkiye’de enflasyon, Euro-Dolar, altın düşebilir, düşer de, ama Hatayspor düşmez!”

-Cemil Yıldız-