Lütfü Savaş, TV’de konuştu:

Lütfü Savaş, TV’de konuştu:

İktidar, Hatay’a Altyapı Yapmadı!

Ak Parti’de siyaset yaptığı yıllara işaret eden Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş: “Beni davet ederken; maneviyattan, milliyetten ve Atatürk’ten bahsettiler ama… 6 ay içinde tüm gerçekleri gördüm ve kendimi izole ettim.”

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, katıldığı bir televizyon programında, iktidarı, 19 yılda Hatay’a altyapı yapmamakla suçladı. Hatay’ın sorunlarının kimse tarafından görülmediğini ifade eden Savaş, şunları aktardı:
“Şehrimizdeki 600 bin Suriyeliye, Hatay halkının parasıyla bakıyoruz. Hükümetten, Suriyeliler için hiç destek almadık. Günlük çöp miktarı 800 tondan bin 500 tona çıktı. Su kullanımı 1 buçuk kat arttı. Geçen sene 12 milyar 514 milyon liralık vergi ödedik, ancak 408 milyon liralık da yatırım aldık. Çöp sahası ihtiyacımızı gidermek için 4 ilçemizde yer belirledik, ama Bakanlık hepsini reddetti. ÇED sürecini mahkemeye taşıdık. Şehrimizde, bilinçli elektrik kesintisi yapılıyor. 19 yıllık iktidar, Hatay’da altyapı yapmadı. 2017 yılında, Büyükşehirler arasında altyapı şampiyonu olduk. Bu sene de olacağız.”
İŞSİZLİK HAD SAFHADA!
Suriye meselesi yüzünden Hatay’daki ticaretin durma noktasına geldiğini de anlatan Savaş, TV’deki açıklamalarını şöyle sürdürdü:
“Şehrimizde işsizlik had safhada. Esnaf, kan ağlıyor. 15 ülke ile ticaret yapamıyoruz. Savaş öncesinde şehrimizden günde 250 TIR Ortadoğu’ya giderken, şu anda 1 tane bile gitmiyor. Herkes, tozpembe bir hayat var sanıyor, ama ülkemize sıkıntısı olmasın diye sesimizi çıkarmıyoruz!”
6 AYDA GERÇEKLERİ GÖRDÜM!
Ak Parti’de siyaset yaptığı yıllarda da aynı duruş ve düşünüşle hareket ettiğini üstüne basa basa söyleyen Lütfü Savaş, “5 yıl, iktidar partisinde siyaset yaptım. Onların daveti üzerine siyaset yaptım. Davet ederken; maneviyattan, milliyetten ve Atatürk’ten bahsettiler, ama 6 ay içinde tüm gerçekleri gördüm ve kendimi izole ettim. Vatandaşların bana verdiği oya sadık olmak için 5 yıl görev yaptım.”
SADULLAH ERGİN TESPİTİ!
Dönemin Adalet Bakanı Sadullah Ergin’in, 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde Ak Parti’den Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olduğuna da işaret eden Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, meydanlara taşan rekabetin sonunda elde ettiği zafer için de oldukça çarpıcı bir ifade kullandı.
“Büyükşehir seçimlerinde, Adalet Bakanı’na karşı yalın ayak seçim kazandık!” -Cemil Yıldız-

(Visited 1 times, 1 visits today)