Lütfü Savaş’ın Açıklamaları Türkiye Gündeminde

Lütfü Savaş’ın Açıklamaları Türkiye Gündeminde
Cumhurbaşkanlığı için adaylığımın değerlendirilmesinden mutluluk duyarım!

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, çıktığı bir TV canlı yayınında, cumhurbaşkanlığına aday gösterilmesinin kendisini mutlu kılacağını açıkladı. Savaş’ın bu açıklaması, Türkiye’de gündem oldu.

Karar TV’nin dün saat 11.00’de Yıldıray Oğur ile Elif Çakır’ın sunduğu programa konuk olan Lütfü Savaş, Türkiye Cumhurbaşkanının, 6’lı Masa’nın belirleyeceği aday olacağının altını çizerek, bunun için bu masadan çıkacak kararların önemli ve belirleyici olacağını, adayın 6’lı masadan olacağı gibi dışından da gösterilebileceğini söyledi ve “Aday mısınız?” sorusuna cevaben de şöyle dedi:

“Türkiye Cumhuriyeti’nin Cumhurbaşkanlığı makamına oturacak kişi için karar verici, 6’lı Masa olacaktır. En güçlü aday da Kemal Kılıçdaroğlu’dur. Eğer olmazsa, ben de kendimin bu yarışta gösterilmemden mutluluk duyarım. Benim böyle bir isteğim yok, ama değerlendirilmek isterim. Bu, demokratik bir yarıştır. Benim aday olmak için özel bir çalışmam yok. Bu işe özel hazırlanmak gerekmez. Ama çok mütevazi olmaya da gerek yok. Eğer Genel Başkanımız olmadığı takdirde, bu ulvi görev için adımın geçmesinden mutluluk duyarım.” -Haber/Cemil Yıldız-