Lütfü Savaş’ın mesajı,

Lütfü Savaş’ın mesajı,

“Transfer yapılmıyor” diyerek Hatayspor Yönetimi’ne acımasız eleştiride bulunanlara:

‘Ne Oluyoruz’ Diyelim, Ama Ne Olduğumuzu da Unutmadan!

Hatayspor Kulübü Onursal Başkanı Lütfü Savaş, önceki gün yaptığı açıklamada, Bordo-Beyazlı ekibe transferler yapılamadığı gerekçesiyle eleştirilerde bulunduğunu kaydederek, samimi, yerinde ve yapıcı eleştirileri saygıyla karışladıklarının altını çizdikten sonra, “Çok ünlü futbolcularımızın 4-5 tanesini gönderince ‘ne oluyoruz!’ denmeye başladı. ‘Ne oluyoruz’ diyelim, ama önceki dönemlerde ne olduğumuzu da unutmayalım” dedi. Pazartesi günü akşam saatlerinde basın mensuplarıyla bir araya gelen Savaş, Türkiye futbol piyasasında dolaşan yüksek rakamlar ve ekonomik sorunlar ile spor dünyasının gelmiş olduğu yüksek çıtanın, Hatayspor’u, hedefleri için acele etmeye ittiğini söyledi ve geçmişten örnekler vermek suretiyle de transfer stratejisini şöyle anlattı: “Takımımız Süper Lig’e çıktıktan sonra, biz, gerçekten de güzel ve büyük hedefler koyduk. Ama bu güzel ve büyük hedeflere ulaşmak için de belli mesafeleri almamız gerekiyordu. Öncelikle kendimizi Süper Lig’de ispat etmemiz ve kalıcı olduğumuzu göstermemiz gerekiyordu. Çok şükür, 2 yıl boyunca, birinde 6., birinde 12. olduk. 3 yılımıza başlayacağız.

Biz, artık daha kaliteli, ama daha ekonomik bir futbol takımı yapmak, Hatay’ımızın ve ülkemizin geleceğini mevcut konumunu katkı sağlamak ve diğer katsayısını yükseltmek istedik. Bu nedenle bazı aşamaları geçtik. Bir kardeşimizi Hatayspor bünyesine katmaya karar verdik, ama ikinci bir kafilemiz geldi. 2. kafilemizi İbrahim kardeşimiz Senegal’den getirdi. Bugün, Mali’den bir oyun-cumuz gelecek. Biz, ekonomik, ama gelecek adına umut vaat eden futbolcuları bünyemize katmaya devam edeceğiz.”
Hatayspor’u daha çok güçlendirmek istediklerini söyleyen Başkan Savaş, şöyle devam etti:
“Gerek yurt içinden, gerek yurt dışından pahalı futbolcu almaktansa, kendimiz; kaliteli, gelecek vaat eden ve hem bize katkı sağlayacak hem de giderken ekonomik katkı sağlayacak futbolcuları tercih ediyoruz. Çok ünlü futbolcularımızın 4-5 tanesini gönderince, ‘ne oluyoruz’ denmeye başladı. ‘Ne oluyoruz’ diyelim, ama önceki dönemlerde ne olduğumu-zu da unutmayalım. Bundan sonra ne olacağımızı da! Korkulu rüya görmek istemiyorum!” -Cemil Yıldız-