Maç İptal, Tesisler Karantinada

Maç İptal, Tesisler Karantinada

Hatayspor’da 6 futbolcunun korona virüse yakalanmasının ardından, yapılan testlerde 11 futbolcu, 1 personel ve Teknik Direktör Ömer Erdoğan’ın da testleri pozitif çıkarken vaka sayısı 19’a yükseldi.

Bu gelişme ardından açıklama yapan Hatayspor basın sözcüsü Rahmi Vardı, TFF kararıyla Erzurumspor’la oynayacakları maçın ileri bir tarihe ertelendiğini duyurdu.

Vardı, açıklamasında şunlara yer verdi: “Süper Lig’in 5.Haftasında, Antakya Atatürk Stadyumu’nda oynayacağımız Büyükşehir Belediye Erzurumspor maçı, toplamda 17 futbolcumuzun ve Teknik Direktörümüzün COVID-19 testlerinin pozitif çıkması ve buna bağlı olarak negatif olan oyuncu sayısının 14’ün altına düşmesi nedeniyle Türkiye Futbol Federasyonu’nun aldığı kararla ileri bir tarihe ertelenmiştir.”

Yaşanan gelişmelerle birlikte Hatayspor Osman Çalgın tesisleri de karantina altına alındı.

Hatayspor teknik direktörü Ömer Erdoğan, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şunlara yer verdi: “Kıymetli sporseverler, yaptırmış olduğum Covid-19 testim pozitif çıktı. Şu an durumum iyi, moralim yüksek. Hatayspor Tesislerimizde kontrol amaçlı izole durumdayım. Tedaviyi burada geçirip bir süre karantinada kalacağız. Tedavi süreci boyunca dualarınızı bekliyorum. En kısa sürede görüşmek dileğiyle.”
Mehmet ÖZGÜN

(Visited 1 times, 1 visits today)