Madalyalarıyla geldi

Madalyalarıyla  geldi

Geçtiğimiz hafta Marmaris’te gerçekleşen uluslararası yarışmalardan 9 madalya ile kente dönen Milli Yüzücü Kamil Köseoğlu, kazandığı madalyalarla Gazetemize konuk oldu. Köseoğlu, hedefini ise “Dünya literatürüne girmek” olarak açıkladı.

Antakyalı Milli Yüzücü Kamil Köseoğlu, 61 yaşı ile geçtiğimiz hafta gittiği Marmaris’te katıldığı uluslararası masterler yarışmalarından 2 birincilik, 3 ikincilik ve 4 üçüncülük madalyası ile döndü. Ayağının tozuyla Gazetemize ziyarette bulunan Mili Yüzücü Kamil Köseoğlu, şimdiki hedefinin Dünya literatürüne girmek olduğunu açıkladı.
Kamil Köseoğlu, geçen hafta katıldığı Marmaris’teki uluslararası yarışmada elde ettiği dereceleri şöyle sıraladı:
“200 m sırtta 1.lik, 100m sırtta 1.lik, 200 m kelebek 2.lik, 400m serbest 2..lik, 800m serbest 2.lik, 100m serbest 3.lük, 100m kelebek 3.lük, 4 Mayıs Cumartesi Açık deniz yarışlarında 5km de 3.lük, 5 Mayıs Pazar Açık deniz yarışında 3.lük. Toplamda 2 birincilik, 3 ikincilik ve 4 üçüncülük.”
Dün sabah Gazetemize konuk olan Kamil Köseoğlu, duygularını şöyle aktardı:
“Başarı, asla tesadüf değildir. Ailenizden, arkadaşınızdan uzaklaşarak amaç için çalışırsınız. Amaca vardığınızda mutluluğu tadarsınız. İşte bu emeklerin karşılığı olarak, bir tatlı tebessüm ve birkaç alkış size yeter.”
Kamil Köseoğlu, Ağustos ayında Güney Kore’de dünya şampiyonluğu yarışmalarına da katılacağını söylerken, “Benim tek hedefim var, o da dünya literatürüne girmek” şeklinde konuştu.
Kamil Köseoğlu, bugüne kadar katıldığı yarışmalarda elde ettiği madalya sayısının toplamda 410 olduğunu söylerken, son Marmaris’teki yarışmada Rus, Ukraynalı, İrlandalı, İsveç ve Türk master yüzücülerle yarıştığını bildirdi. Milli Yüzücü Kamil Köseoğlu, Marmaris’te bulunduğu süre içinde konakladığı Turquaz Otel’in kendisini en iyi şekilde ağırladığını, çıkışta ödeme yapmak istemesine rağmen otel yönetiminin kendisini ücretsiz olarak, özel konuk sıfatıyla ağırladığını kaydederek, “Turquaz Oteli personeline ve özellikle sahibi, başarılı genç iş insanı Mustafa Kemal Çoban beyefendiye bu jesti dolaysıyla çok teşekkür ederim” dedi.
-Haber/Cemil Yıldız-