Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Madem Zaman Yok, Ekip de…

Bunca zemini niye delik

Bunca zemini niye delik deşik ettik?

Eski kentin dar sokakları içinde, Antakya özelinde hizmet veren belediyelerin restorasyon çalışmalarını izleyenler, zemin çalışması için kazılan, ama ardından beklemeye alınan yerleri işaret ediyor, bunu yaparken de soruyor…

Antakya’nın doğu yakasının bozulan eski kent kimliğini tamir etmek ve yıllar içinde yapılan yanlış eklemeleri sökmek amacıyla, Antakya Belediyesi ile Hatay Büyükşehir Belediyesi tarafından kentin farklı bölgelerinde, birbirinden bağımsız şekilde başlatılan restorasyon / yenileme çalışmalarının birçok yerde duran, bekletilen hali hem eleştirileri hem de şikayetleri beraberinde getiriyor.

Bozuk yolların, hem bölgede iş yapan esnafı hem de gelen misafirleri rahatsız ettiğini dile getiren bir turizmci, “Parça parça yapıp bitirmek varken, her yeri aynı anda kazmak neyin kafası, anlamıyorum cidden! Madem elinizde bu kadar çalışmaya gönderecek ekibiniz, o ekiplerin de bunca çalışmayı tamamlayacak, takip edecek zamanı yok, bunca zemini niye delik deşik ettik? İyi bir şeyler yaparken bile canımızdan bezdiren sizlere ayrıca madalya vermek lazım!” diyerek tepkisini dile getirdi.

-Haber/Tamer Yazar-