Magarıty Hatay BŞB’de

Magarıty Hatay BŞB’de

Hatay Büyükşehir Belediyespor (BŞB) Kadın Basketbol Takımı, İsveçli Magarity’yi transfer ederken Asena, Marica ve Gizem’le yeniden anlaştı, Merve ise Fransa’ya gitti.

İsveçli başarılı kadın basketbolu Regan Magarity, Hatay Büyükşehir Belediyespor’da. NCAA’de Virginia Tech formasını terleten Regan Magarity, maç başına 14.1 Sayı, 12.8 Ribaund, 2.3 Asist, 1.6 Blok ortalamaları ile sezonu tamamladı. Bu seneki draftta Connecticut Sun tarafından draft edilen İsveçli pivot, önümüzdeki hafta düzenlenecek olan EuroBasket Turnuvası’nda İsveç’in 12 kişilik kadrosunda yer alıyor.
Bu arada Hatay Büyükşehir Belediyespor Kadın Basketbol Takımı’nda iç transfer de çözülüyor. Bu konudaki bilgi ana başlıklar halinde şöyle:
-Asena Yalçın, Hatay Büyükşehir Belediyespor’da.
-Hatay BŞB, Bosna Hersekli oyuncusu Marica Gajic ile yeni sezon için anlaşmaya vardı.
-Hatay BŞB, milli pivot Gizem Başaran ile yeni sezon için anlaşmaya vardı.
Hatay Büyükşehir Belediyespor (BŞB) Kulübü, takımdan ayrılan Merve için bir mesaj yayınladı. Mesaj şöyle:
“2 sezon boyunca formasını başarıyla giyen, karakteri, hırsı ve azmi ile taraflı tarafsız bütün basketbol kamuoyunun takdirini kazanan ve yeni sezon için Fransa Kadınlar Basketbol Ligi ekiplerinden Nantes Reze ile anlaşmaya varan milli oyuncu Merve Aydın’a emekleri için teşekkür eder, yeni kariyerinde sonsuz başarılar dileriz.” -Selvi Günay-