Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Mahkeme Kararıyla Samandağ’da rezerv alanı iptal edildi

Hatay’ın Samandağ ilçesinde, merkezde

Hatay’ın Samandağ ilçesinde, merkezde ilan edilen rezerv alan kararı, Adana Bölge İdare Mahkemesi tarafından iptal edildi. Daha önce Hatay 2. İdare Mahkemesi tarafından reddedilen itiraz, bölge sakinlerinin mücadelesi sonucu kabul edildi. Samandağ’daki işyeri ve konut sahipleri şimdi Danıştay’a dava açmaya hazırlanıyor.

Samandağlılar, hukuksal mücadelenin siyaset üstü bir şekilde sonuna kadar devam edeceğini belirterek, “Rezerv yapı alanına karşı demokratik mücadelemizi sürdüreceğiz” mesajını verdi. Vatandaşlar, Adana Bölge İdare Mahkemesi’nin kararını memnuniyetle karşılarken, yetkililerin bu karara saygılı olması gerektiğini vurguladılar.

Bir Samandağlı, “Yargının bu yöndeki kararı çok önemlidir. Bağımsız yargının kararını, yetkisi ve mevkisi ne olursa olsun dikkate almak zorundadır. Yürütme ve tüm yetkililer, vatandaşın mülkünü yok sayarak, itirazını görmezden gelerek rezerv ilan edilemeyeceğini anlamıştır. Yargının bu kararına bütün yetkililer saygılı olmalıdır. Yargı, vatandaşlık haklarının ve Anayasa’da ifade edilen temel hakların korunması yönünde karar vermiştir” dedi. -Mehmet Durmaz-