Mama da yok, su da!

Mama da yok, su da!

Sokak hayvanları için şehrin birçok noktasında uygulamaya konulan beslenme odaklarının kış şartlarındaki hali, hizmeti hayata geçiren kurumları bu konuda dikkate davet ediyor.

Hatay Büyükşehir Belediyesi tarafından ‘hayvanseverleri’ de mutlu edecek şekilde hayata geçirilen ve kış şartlarında ciddi sıkıntılar yaşayan sokak hayvanları için önemli bir hizmet olarak takdir toplayan ‘beslenme odakları’ son halleriyle düşündürüyor.

Sahipsiz sokak hayvanlarının korunup, sağlıklı bir şekilde yaşamlarını sürdürebilmeleri için çalışmalarını aralıksız olarak devam ettiren Büyükşehir ekiplerinin, uygulama alanına sokulan bu alanlardaki eksiklikleri neden takip etmediklerini soran bazı vatandaşlar ise,  “Bu hayvanların hem barınma hem de beslenme sorunu yaşadıkları bir dönemdeyiz. O yüzden hayata geçirilen bu beslenme alanları hayati öneme sahip.  Şehrin farklı alanlarına yerleştirilen bu beslenme odakları sayesinde, köpekler, günlük mama ihtiyacını karşılayabiliyor. Ama gelin görün ki, durum ortada. Üstü açık olan bu aparatlar, yağmur suları ile doluyor. Bir çoğu ise buradaki gibi boş. Bu da ‘düzenli beslenmeyi’ engelliyor” eleştirisinde bulundular.   Tamer Yazar