Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Maskeler Kalkıyor!
Zaten denetim de yoktu…

Açık mekanlarda “Maske” ve
Açık mekanlarda “Maske” ve “Mesafe” kuralının kaldırılması gündemde. Park, bahçe ve sokaklarda “Maske” ve “Mesafe” zorunlu olmayacak. Lokantaların açık mekanları da bu kapsamda değerlendirilecek.

Mevcut genelgelerde zorunlu olmasına rağmen, zaten neredeyse hiçbir alanda ‘maske’ ve ‘mesafe’ kontrolünün kalmadığı Hatay genelinde, Sağlık Bakanlığı’nın olası son uygulaması konusunda sıkıntı yaşanmayacağını söyleyenler, endişeli.

-KURALSIZLIK!-

Bakanlığın son verileri ile beraber, vakaların adeta patladığı Hatay ilinin, bu anlamda en riskli 10 il arasında olduğunu dile getirenler, açık mekanlarda “Maske” ve “Mesafe” kuralının kaldırılmasına ilişkin hazırlık için şunları dile getirdiler:

G.Ç. >> Var mıydı? Ne değişecek ki bizler için? Aslında tek korkum, halk otobüsleri! Bazıları, bugün bile bu kuralı çiğnerken, herkesin maskesiz olduğu otobüslere nasıl bineceğiz?

H.Ö. >> Kafeler ağzına kadar dolu, restoranlar, müzikli yerler… Bence salgın, birçok kişinin gündeminde bile değil artık. Hatta bazıları, ‘öleceksek ölelim’ bile diyor! Peki, ölmek istemeyenlere ne olacak? Kurban mı?

Y.B. >> Bakanlık, kötü bir yönetim sergiledi. Çünkü diğer hiç bir Bakanlık, onun uyardığı hiçbir noktada endişeleri paylaşmadı! Bugünkü kuralsızlık da bundan!

I.Ö. >> Ne olacak! Çocuklarımız, okullarda da maskesiz mi eğitim görecek? Biz, şu an bile endişeliyiz! Diğer türlüsü nasıl olacak?

U.Ç. >> Ben, vakalara yansımayan, test yaptırmadan aramızda dolaşan birçok pozitif vakası olduğuna da inanıyorum. Belki ayakta geçiriyorlar, ama bir anlamda ayaklı bombalar gibiler!

 -Tamer Yazar-