Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Masterchef’in finalisti anlattı

Gastronomi bilgilerini paylaştı İskenderun

Gastronomi bilgilerini paylaştı

İskenderun Teknik Üniversitesi’nde, Gastronomide Popüler Kültür söyleşisi ve Sushi Atölyesi, Masterchef TV programında finalist olarak yarışan Alican Sabunsoy’un katılımıyla yapıldı.

İskenderun Teknik Üniversitesi’nde (İSTE) gerçekleşen Gastronomide Popüler Kültür söyleşisi ve Sushi Atölyesi, ülkemizin çok izlenen televizyon programlarından Masterchef’te finalist olarak yarışan Alican Sabunsoy’un katılımıyla, İSTE Mavi Salon’da gerçekleştirildi. Söyleşi şeklindeki etkinliğe İSTE Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Meltem Eken, Turizm Fakültesi Dekan V. Prof. Dr. Yasemin Bircan Yıldırım, Turizm Fakültesi Akademik personeli ve öğrenciler katıldı. Söyleşide, kendi eğitim ve kariyer hayatından bahseden Sabunsoy, gastronomiye dair bilgilerini de paylaştı.

Hocalardan ve öğrencilerden gelen soruların yanıtlandığı söyleşi içerikli programın ikinci ayağı, İSTE Gastronomi ve Mutfak Sanatları Mutfağı’nda gerçekleştirilen Sushi Atölyesi oldu. Atölyede, Sabunsoy, mutfak ve yemekle ilgili deneyimlerini, katılımcılara aktararak sushi yaptı.

Alanda tecrübeli isimleri İSTE’de ağırlamaktan memnuniyet duyduklarını belirten İSTE Rektörü Prof. Dr. Tolga Depci, “İSTE’ye kazandırdığımız Gastronomi ve Mutfak Sanatları Mutfağı’nda, öğrencilerimiz, teorik eğitimlerini uygulamalı eğitimle tamamlayabilme şansı buluyor. Bugün bir şef ağırlamak, bizim için mutluluk verici. Öğrencilerimizin, Ali Sabunsoyun tecrübelerinden faydalanmasını ümit ediyorum” değerlendirmesinde bulundu.

Tamer Yazar