Maşuklu’da Kültür –Sanat Festivali

Maşuklu’da Kültür –Sanat Festivali

Geçtiğimiz hafta sonunda ilimiz Antakya ilçesi Maşuklu Mahallesi’nde kültür-sanat etkinlikleri gerçekleştirildi.

Etkinlikleri binlerce kişi ilgiyle izlerken, çocukların stres ve baskı ve sıkıcı hallerden kurtulmaları adına, Dikmece Çarçur Tiyatrosu ve Müzisyen Meriç Gültekin davet edilerek çocukların kendileri rahat ifade edebilme adına sohbet kurmaları sağlandı.
26 Ağustos Pazar günü saat 20:00- 24:00 arası Maşuklu’daki Kültür Sanat Festivali programına Meriç Gültekin ve Hasret Çolakoğlu katılan sanatçılar oldu. Kaldırım Müzik Topluluğu ve Dikmece Çarçur Tiyatrosu da festivalde yerlerini aldı.
-SODES PROJESİ DEVAM-
Bu arada Maşuklu Kültür Sanat ve Spor Etkinlikleri’nden olan Defne Çınar Gençlik ve Spor Kulübü’nün “Hayat Sporla Güzeldir” Projesi’yle, Hatay Sodes Birimi’nin proje katkı desteğiyle çocukların gelişimleri adına çok önemli eğitimler verilmeye de devam ediliyor.
Fiziksel olarak haftada dört antrenman ve bunun içerisinde merkezdeki takımlardan ilçe takımlarına kadar birçok kulüp özel maçlar için davet edilmesiyle beraber dostluk, centilmenlik, kardeşlik bağları en önemli konu olarak aşılanırken, teorik olarak da gerek bilişsel olarak katılımcı çocukların beslenme, ağız ve diş sağlığı eğitimlerinden stres atma ve eğlenme, sosyalleşme ve kültürlü insan, paylaşımcı ve saygılı insan olabilme gibi özelliklerin oturması için yazarlar, şairler, müzisyenler, emektar futbolcular, antre-nörler ve doktorlara kadar çok önemli konuklarla söyleşiler yapılarak, kendilerini çok mutlu hisseden ve gelişen çocukların yetiştirilmesi amaçlanıyor. -Adil Yeşildağ-