Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Mavi Marmara Gemisi Sanal Müze Projesiyle…

Abluka altındaki Gazze’ye insani

Abluka altındaki Gazze’ye insani yardım götürdüğü sırada uluslararası sularda İsrail askerlerinin saldırısına uğrayan Mavi Marmara’nın sanal müze çalışmasında sona gelindi.

İskenderunlu Cengiz Akyüz’ün de yaşamını yitirdiği isimler arasında olması sebebiyle Hatay kamuoyunun da uzun bir süre gelişmeleri yakından takip ettiği Mavi Marmara Gemisi’ne yönelik saldırının dava sürecinin ardından yaşanan son gelişme ışığında, yaşananları gelecek nesillere en iyi şekilde aktarabilmek için başlatılan çalışmada son aşamaya gelindi. Çalışma kapsamında, Mavi Marmara Gemisi, Sanal Müze Projesi ile hizmet vermeye hazırlanıyor.
-YAŞANANLAR-
Sanal Müze Projesi için konuşan isim, İHH İnsani Yardım Vakfı Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Oruç oldu. “Dünyanın neresinde olursanız olun, Mavi Marmara’ya binebileceksiniz, Mavi Marmara’da yaşananları bire bir görebileceksiniz. Kim nerede şehit oldu, İsrail’le neler yaşandı, askerler nasıl davrandılar, Mavi Marmara’da olanlar nasıl karşılık verdiler? Bütün bunların hepsinin olduğu bir sanal gemi hazırlığı yapıldı” diyen Oruç, “Birkaç gün içerisinde o sanal müzemiz de misafirlerini ağırlamaya başlayacak” değerlendirmesinde bulundu.
Tamer Yazar