Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Mayıs Yağmuru İskenderun’u Vurdu

Hatay’ın İskenderun ilçesinde sabah

Hatay’ın İskenderun ilçesinde sabah saatlerinde başlayan şiddetli yağış, şehrin birçok yerinde su taşkınlarına sebep oldu. Kentin merkezi de dahil olmak üzere çeşitli kesimlerinde su birikintileri yaşanırken, vatandaşlar olumsuz etkilendi.
İskenderun, sabah saat 05.30’da başlayan yağmurun etkisi altına girdi. Kuvvetli yağış, cadde ve sokakları adeta göle çevirirken, birçok noktada su birikintileri oluştu.
İskenderunlular, Mayıs’ın ikinci günü şiddetli yağışla karşılandı. Evlerinden işlerine veya okullarına gitmek zorunda olanlar, yağış nedeniyle oluşan su birikintileriyle mücadele etmek zorunda kaldı. Bazıları işlerine veya okullarına ulaşmakta güçlük çekerken, hazırlıklı olanlar bile şiddetli yağışın etkisiyle zorlandı. Özellikle okula giden çocuklar, yağmur nedeniyle okullarına gidemedi.
Yağmur suları, tahliye yollarını bulamayınca kaldırımlara kadar yükseldi. Bazı cadde ve sokaklarda ise, deprem nedeniyle zarar görmüş ve henüz tamir edilmemiş altyapı rögarlarından su taşkınları yaşandı. Bu durum, birçok vatandaşın ayak bileklerine kadar ıslanmasına sebep oldu. Araçlar da su seviyesinin yüksek olduğu bölgelerde güçlükle ilerleyebildi. Yağışın etkisiyle trafikte aksamalar yaşandı. – Yusuf Cemil Karaçay-