Meclis Üyesi Aday Listeleri

Meclis Üyesi Aday Listeleri

31 Mart yerel seçimlerinde, Belediye Başkanlığı yanı sıra Meclis üyeliği için de seçim yapılacak. Defne ile Antakya ilçelerinde, CHP ile AK Parti’nin aday listeleri, diğer partilerde olduğu gibi Pazartesi günü İlçe Seçim Kurulu’na teslim edildi. Listeler yayınlandıktan sonra, CHP ve AKP’de Parti içi eleştiriler, kırgınlıklar, küsmeler ve aleyhte çalışma tehditleri birbirini kovaladı.
Antakya ve Defne ilçelerinde, AKP ile CHP’nin belediye meclis aday listelerindeki isimler şöyle oldu:

CHP Antakya Belediye Meclis Üyesi Aday Listesi
1-Mehmet Oflazoğlu-Mühendis
2-Mehmet Ömer Dolar-Harita ve Kadastro Mühendisi
3-Mehmet Fedai Yücedal-Serbest Meslek
4-İnayet Çiçek-Esnaf
5-Onur Keçecioğlu-Serbest
6-Sezer Dönmez Kiracı-Avukat
7-Murat Doğan-Serbest
8-Ekrem Değirmenci-Ön Muhasebe
9-Selahattin Karagöz-Kimyager
10-Süleyman Doğru-Esnaf
11-Mehmet Dokuz-Ticaret
12-Yusuf Diker-Esnaf
13-Nadir Akyürekoğlu-ÇİFTÇİ
14-Nihat Mazmanoğlu-Serbest
15-Ahmet Dönmez-Serbest
16-Sebahattin Demirel-Serbest
17-Metehan Şahan-Çiftçi
18-Bülent Çıldır-Serbest
19-Hikmet Fırıncıoğulları-İnşaat Mühendisi
20-Abdulgani Avcı-Emekli Öğretmen
21-Hayrittin Türkmen -Emekli
22-Zekiye Yiğitbaşı-Basın Danışmanı Yazar
23-Mustafa Çalışkan-Serbest
24-Doğan Yağar
25-Neslihan Kanuncu Seçkin-Öğretmen
26-Vildan Başlıoğlu-Serbest Meslek

CHP Defne Belediye Meclisi Üyesi Adayları
Başkan Adayı: İbrahim Güzel-Mali Müşavir

Belediye Meclisi Asil Üye Adayları
1-Ertan Öztürk-Avukat
2-Murat Hayzaran-Avukat
3-Eren Paşa-Avukat
4-Hamit Reyhanioğlu-mimar
5-Filiz Haksöz-Avukat
6-Seval Eskiocak-Mimar
7-Yağmur Turunç-Mühendis
8-Ali Yorulmaz-Mühendis
9-Semir Baklacı-Esnaf
10-Ahmat Soydinç-Esnaf
11-Zekeriye Yunus-Muhasebeci
12-Mehmet Aslanyurek-Serbest Meslek
13-Ece Altunay Önal-Avukat
14-Nazmi Altınöz-Serbest Meslek
15-Ali Açıkyol-Serbest Meslek
16-Kenan Gül-Sağlık Personeli
17-Sezai Yıldız-Serbest Meslek
18-Mehmet Çapar-Serbest Meslek
19-Süleyman Çekmece-Serbest Meslek
20-Dablan Dablan-Mimar
21-Necati Summakoğlu-İşadamı
22-Bilgen Duman-Sigortacı
23-Kemal Gül-İşadamı
24-Muti Buru-Harita Mühendisi
25-İsmail Yüksek-Müteahhit
26-Cumaali Teker-Şoför
27-Ali Göçer-Mühendis
28-Abdulkerim Cabbaroğlu-Sigortacı

AK Parti Defne İlçe Belediye Meclisi Üyeleri Aday Listesi

1-Aydın Bahçeci-Elektrikçi
2-Mithat Güleryüz-Yapı Dekorasyon
3-Ali Derviş Keskin-İnşaat Mühendisi
4-Ali Mengüllüoğlu-Serbest Meslek
5-Hasan Bülent Boyacıoğlu-Ecza Bölge Müdürü
6-Karin Seval Erkek Direksiyon-Eğitmeni
7-Mehmet Mirioğlu-Mali Müşavir
8-Fadime Gümüşboğa-Özel Danışmanlık
9-Bilal Helvacı-Restoran Sahibi
10-Naim Bekfilavioğlu-Restoran Sahibi
11-Sibel Süner-Ev Hanımı
12-Hakan Görür-Araç Filo Sorumlusu
13-Mehmet Gülken-Restoran Yöneticisi
14- Gülistan Deveci-Genel Müdür
15-Gamze Yiğitoğlu-Ev Hanımı
16-Mehmet Sadi Çetin-Mağaza Müdürü
17-Esra Sultanoğlu-Muhasebe
18- Filiz Demirdöven Hizmetçi Ev İşleri
19- Mehmet Giriş Pazarlamacı
20-Emrah Çiçek Kuaför
21-Şeyma Önal-Hemşire Yardımcısı
22-Yusuf Özyurt-Mağaza Müdürü
23-Melek Hamurcu-Ev Hanımı
24- Semir Uzun-Şoför
25- Selve-Zan Emlakçı
26-Mustafa Acar-Gayrimenkul Değerlendirme Uzmanı
27-Metin Uludağ-Erkek Kuaförü
28-İbrahim Abay-Mimarlık ve Şehir Planlama Tekniker

AK Parti Antakya Belediye Meclisi Üyeleri Aday Listesi

1-Murat Genco-Esnaf
1- Ramazan Alparslan-Avukat
2- Rezzuk Ayoğlu-İşadamı
3- Adnan Akdaş-İşadamı
4- Abdullah Sait Önal-İşadamı
5- Alev Seçmen-Ev Hanımı
6- Orhan Namık Mursaloğlu-İşadamı
7- Durmuş Hicret Kumru-Mühendis
8- Zeki Berber-Emlakçı
9- Mehmet Hanifi Tolu-Mühendis
10- Mehmet Okay-Mühendis
11- Ömer Gürbüz-Esnaf
12- Ali Salcan-Esnaf
13- Mehmet Koçak-Emekli
14- Mithat Kıyak-Çiftçi
15- Halil Güllü-Esnaf
16- Ahmet Bebek-Mobilyacı
17- Osman Fırlar-Ekonomist
18- Mehmet Karaca-Esnaf
19- Hakan Sağır-Çiftçi
20- Filiz Bahadır-Eczacı
21- Fuat Altınel-İşadamı
22- Bekir Sertbaş-Esnaf
23- Yahya Albayrak-Emekli
24- Velit Vahit Ugan-Esnaf
25- Mehmet Seferoğlu-Esnaf
26- Mustafa Kanatlı-İşadamı
27- İlyas Bayraktar-Gazeteci
28- Lütfi Yıldırım-Esnaf
29- Yasin Durgun-İşadamı
30- Seçil Akgöl-Danışman
31- Yıldız Altındal-Ev Hanımı
32- Yakup Dağlı-Serbest Meslek

Kontenjan Adayları
Şaban Doğru
Bülent Bahadırlı
Niyazi Yıldırım
Metin Dağlı
Haber/Cemil Yıldız-