Meclisin İlk Toplantısı

Meclisin İlk Toplantısı

Antakya Belediye Meclisi, Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz başkanlığında ilk toplantısını gerçekleştirdi.
Mahfel tesislerindeki nikah salonunda gerçekleşen dünkü ilk toplantıda açış konuşması yapan Başkan İzzettin Yılmaz, Meclis üyelerinin yeni görevlerinin hayırlı ve uğurlu olmasını diledikten sonra, “Milletimiz, bizlere teveccühlerini gösterdiler. Şimdi hep birlikte hizmet etme zamanı. İnşallah, Antakya’mızı yaşanabilir ve layık olduğu görünüme hep birlikte taşıyacağız. Birlik ve beraberlik içerisinde, Rabbim bizlere hayırlı hizmetler yapmayı nasip eylesin, ilk meclis toplantımız memleketimize ve milletimize hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.
CHP grubu adına konuşan Adnan Özkaya da, Antakya’ya hizmet için el birliğiyle çalışacaklarını belirtti. Gündem gereği; Divan Katipliği, Meclis Başkan Vekili, Encümen ile İmar Komisyonu üyeleri seçimleri yapılarak, üyeler şöyle belirlendi:
Meclis Başkan Vekili: Zeki Berber,
Divan Katipleri: Ömer Gürbüz Ve Alev Seçmen,
İmar Komisyonu: Mehmet Okay, Mehmet Karaca, Onur Keçecioğlu,
Plan-Bütçe Komisyonu: Mehmet Koçak, Adnan Akdaş, Mehmet Hanifi Tolu, Sezer Dönmez Kiracı, Murat Doğan, Encümen Üyeleri: Halil Güllü, Rezzuk Ayoğlu, Ahmet Bebek
Meclis’in dünkü ilk toplantısında ayrıca, Mali Hizmetler Müdürlüğü’nce 2018 yılı Faaliyet Raporu hakkında Belediye Meclis üyelerine bilgi verildi ve Faaliyet Raporu oyçokluğuyla kabul edildi. Bu arada, belediyede görev yapan memurların yasa gereği aldığı Sosyal Denge Tazminat Sözleşmelerinin yenilenmesi konusunda Belediye Başkanı İzzettin Yılmaz’a yetki verilmesi teklifi de üyelerin oybirliği ile kabul edildi.Antakya Belediye Meclisi Nisan ayı 2.toplantısı 15 Nisan Pazartesi günü saat 10.00’da yapılacak.
-Cemil Yıldız-