Medeniyetler Korosu Üye Seçmeleri Yapıldı

Medeniyetler Korosu Üye Seçmeleri Yapıldı

372 Kişi ses ve enstrümanı ile sahne aldı

Antakya Medeniyetler Korosu’nun yeni üye seçmeleri, hafta sonunda yoğun bir katılımla gerçekleşti. Medeniyetler Evi’nde gerçekleşen ve ilk dakikalardan itibaren başvuru sayısının oldukça fazla olduğu seçmelerde yaşanan yoğun ilgi, son dakikalara kadar sürdü.

Toplamda 372 kişinin başvuru yaptığı seçmelerde, 179 erkek ve 193 kadın aday, Antakya Medeniyetler Korosu Şefi Yılmaz Özfırat yönetimindeki Seçici Kurul’un karşısında ses ve enstrüman konusunda yeteneklerini sergilediler. Toplamda 250’yi bulan üye sayılarına ilave olarak, yoğun talep üzerine gerçekleştirdikleri yeni üye seçmelerine beklediklerinin üzerinde yoğun bir katılım olduğunu ifade eden Antakya Medeniyetler Korosu Şefi Yılmaz Özfırat, tamamı müzik öğretmenlerinden oluşan Seçici Kurul’un değerlendirmeleri neticesinde Medeniyetler Korosu’na girecek yeni üyeleri belirleyeceklerinin altını çizerek, katılım gösteren herkese teşekkür etti.

Özfırat, “Bizleri bekleyen yoğun 2023 yılı konser programlarımız için yeni katılımlarla daha da güçlenecek olan koromuzda çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz” dedi.

Medeniyetler Korosu seçmeleriyle ilgili sonuçlar daha sonra açıklanacak.

-Haber/Mutlu Yanık-