Medeniyetler Korosu’ndan; Boston’da büyüleyen konser

Medeniyetler Korosu’ndan;  Boston’da büyüleyen konser

Amerika konserlerinin ilk durağı başarıyla gerçekleştirildi

Antakya Medeniyetler Korosu Amerika konserlerinin ilk durağını Boston’da gerçekleştirdi ve şarkıları, müzikleriyle, izleyicileri adeta büyüledi.
Geçtiğimiz gün Boston Güzel Sanatlar Müzesinde düzenlenen konser izleyicilere unutulmaz bir konser keyfi yaşattı. Bu yıl yirmi ikincisi düzenlenen Boston Türk Festivali bünyesinde gerçekleşen konserde şef Yılmaz Özfırat yönetimindeki Antakya Medeniyetler Korosu seslendirdikleri farklı din ve mezheplere ait ilahiler ile salonu dolduran izleyicilerin büyük beğenisini kazandılar.
New England Türk Amerikan Kültür Derneği Başkanı ve Boston Türk Festivali koordinatörü Erkut Gömülü Medeniyetler Korosu’nun seslendirdiği eserler ile adeta büyülendiklerini ifade etti, Boston Büyükelçisi S.Ömür Budak ve tüm seçkin konukların konseri büyük bir beğeni ile izlediklerini bildirdi, kilometrelerce uzaktan programlarına dahil olarak seslendirdikleri ilahi ve eserler ile barış, kardeşlik mesajları veren Türkiye’nin gururu Medeniyetler Korosuna sonsuz şükranlarını sunduklarını vurgulayarak New York ve Washington’da gerçekleştirecekleri konserlerde başarı dileklerinde bulundu.
Boston Güzel Sanatlar Müzesinde güzel bir konsere imza atmanın heyecanını yaşadıklarını ifade eden Antakya Medeniyetler Korosu Şefi Yılmaz Özfırat, Konserin ilk dakikalarından itibaren coşku ile izleyen seçkin bir izleyici topluluğuna konser verdiklerini vurgulayarak Boston Türk Festivalinde gerçekleşen konseri organize eden New England Türk Amerikan Kültür Derneği Başkanı ve Boston Türk Festivali koordinatörü Erkut Gömülü’ye teşekkürlerini sundu, her daim desteklerini Medeniyetler Korosu’ndan esirgemeyen Hatay Valisi Erdal Ata ve Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş’a şükranlarını yineledi.
Konserin finalinde Medeniyetler Korosu üyeleri Hatay’dan getirdikleri ve yöresel ürünlerden oluşan hediye paketlerini tüm konuklara verdiler. Memnun oldukları her hallerinden gözlenen konuklar, unutulmaz konser ve hediyeler için koro üyelerine ve şef Yılmaz Özfırat’a teşekkür ettiler.-Mehmet ÖZGÜN-