Mehmet Güzelyurt TİP’te

Mehmet Güzelyurt TİP’te

Defneli Dişhekimi Mehmet Güzelyurt, politikaya bundan böyle Türkiye İşçi Partisi (TİP) saflarında devam edeceğini duyurdu. Mehmet Güzelyurt’un, TİP’in 3 gün Sonraki İl Kongresi öncesi paylaşımı şöyle:
“Ülkemizin içinden geçtiği olağanüstü döneme hep birlikte tanıklık ediyoruz. Halkımız, derin bir karamsarlık içinde, günden güne artan baskılara karşı dayanmaya, direnmeye gayret gösteriyor. Giderek artan liyakatsizlik, sorumsuzluk ve halktan kopuk yozlaşmış yöneticilerin varlığı geleceğimizi karartıyor. Çağımıza, bilgi birikimimize ve hoşgörü kültürümüze yakışmayan bu dönemi bitirmenin yolu, ilkeli, kolektif ve yürekli bir mücadeleyle olabilir ancak.
Bu, kararlı ve ufuk açıcı mücadeleyi, TBMM’de ve her alanda yürüten TİP Milletvekilleri, sevgili Erkan Baş ve Barış Atay Mengüllüoğlu, halkımızın sesi ve umudu oldular. Bu sancılı dönemde çıkış arayan yol arkadaşlarım ve toplumun çeşitli kesimlerinden dostlarla yaptığımız sohbetler ve fikir alışverişleri sonrasında; çevreci, barışçı, insana-emeğe saygılı ve en önemlisi, ‘adaletle anılan bir Türkiye’de yaşamak’ için Türkiye İşçi Partisi saflarında, arkadaşlarımla yan yana, omuz omuza yer almaya karar verdim. Ve 28 Mart Pazar günü saat 14.00’da Defne Bedircan Düğün Salonu’nda yapılacak Türkiye İşçi Partisi Hatay 1. Kongresi’nde ve sonrasında da yanlarında olacağım. Hukuk, demokrasi ve özgürlükler için güçlerimizi birleştirme zamanı! Bu mücadele hepimizin. Bu nedenle tüm halkımız davetlidir.” 
-Cemil Yıldız-

(Visited 8 times, 1 visits today)