Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Memur -Sen’in gündemi yetersiz maaşlar

Memur-Sen Genel Başkanı Ali

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, beraberindeki heyetle birlikte Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan’ı ziyaret etti. Ziyarette, kamu görevlileri ve emeklilerinin maaş artışının yetersizliği ve diğer gündem maddeleri görüşüldü.
Bakanlık binasında gerçekleştirilen ziyarete; Genel Başkan Ali Yalçın ve Bakan Vedat Işıkhan’ın yanı sıra Memur-Sen Yönetim Kurulu, konfederasyona bağlı sendikaların genel başkanları ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı bürokratları katıldı.
Görüşmede; Haziran ayı enflasyon rakamıyla birlikte belli olan kamu görevlileri ve emeklilerinin Temmuz ayında alacağı yüzde 19,31 maaş/ücret artışının yetersizliği vurgulandı. Enflasyonla mücadele konusundaki kararlılık desteklendi, ancak kamu görevlileri ve emeklilerinin mali durumlarının gözden kaçırılmaması gerektiği belirtildi.
Ali Yalçın, Bakan Işıkhan ile görüşmede; yüzde 25 kira sınırının kaldırılması, doğalgaz desteğinin sona ermesi ve elektrik zammının kamu görevlilerine olumsuz etkilerini dile getirdi. Ayrıca, kamu görevlisi emeklilerinin durumunun iyileştirilmesi gerektiğini vurguladı.
Görüşmede ayrıca, CHP-AYM tarafından iptal edilen Toplu Sözleşme İkramiyesi konusunda da telafi edici düzenlemelerin yapılması gerektiği belirtildi.
Bakan Işıkhan ise görüşmede, Memur-Sen ve diğer sosyal paydaşların görüşlerini önemsediklerini ifade ederek, kamu görevlilerinin refah seviyesini artırmak için çalışmalarının sürdüğünü dile getirdi. (Yusuf Cemil Karaçay)