Meral Akşener’in şikayetçi listesi

Meral Akşener’in şikayetçi listesi

Hatay’da uzadıkça Uzadı

1 Haziran itibariyle normalleşme adımlarının atılmaya başlandığı Türkiye’de, şu ana kadar biriken sorunların şikayet listesi, önceki gün Hatay’a galen İYİ Parti lideri Meral Akşener’e Antakya Esnafı ve Çiftçisi tarafından verildi. Ankara yolundaki Akşener’in cebinde, vatandaştan topladığı şikayetlerin uzun listesi vardı.

Cumhurbaşkanlığı Kabinesinin Pazartesi açıklaması doğrultusunda, normalleşme adımları atıldı ve daha düne kadar kapalı tutulan işletmelerin kapıları bir kez daha aralandı.
Paylaşılan detaylara göre; Yeme-içme yerleri, 07.00-21.00 saatleri arasında belirlenen kurallara göre masaya servis yapabilecek, saat 24.00’e kadar paket servisini sürdürebilecek. Kahvehane, kafe, çay bahçesi, halı saha, spor salonu, lunapark gibi işletmeler, kurallar çerçevesinde, Pazar hariç 07.00-21.00 arasında çalışabilecek. Bu mekanlarda, sokağa çıkma kısıtlaması olan Pazar günü ise sadece paket servis hizmeti verilmeye devam edilecek.
-ANLAYAMAZLAR!-
Herkesin memnun göründüğü bu tablo öncesi gerçekleşen Hatay ziyaretinde, İYİ Parti lideri Meral Akşener ile bir araya gelme fırsatı bulan esnaf ise biriken sorunların altında kaldıklarını ve çözüm beklediklerini aktardı. Akşener ise bu anları kendi sosyal medya hesabından birebir paylaştı ve buna dair notları da şöyle oldu:
-Eşleri, dostları ve yandaşlarıyla birlikte lükse ve şatafata boğulanlar, 20 liralık 2 ayakkabı ile günü kapatan Antakyalı esnafımızın hâlinden anlayamazlar. Bu adaletsiz ve kifayetsiz yönetim anlayışına son vermek için tüm gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.
-Defne’de ziyaret ettiğimiz bir fırın işletmecisinin, “Önceden 100 çuval un işliyorduk, şimdiyse anca 25 çuval…” sözlerini Kırıkkale’de de, Mardin’de de, İzmir’de de duyuyoruz. Ülkemizin bir ucundan diğer ucuna, değişmeyen dertlerimizi çözmeye geliyoruz.
– Devletin en temel görevlerinden biri de, vatandaşının aç kalmamasını, açıkta kalmamasını sağlamaktır. Ama devlet anlayışından bihaber olan bu iktidarın elinde, Hataylı bir vatandaşımız, engelli aylığı olarak 610 lira alıyor… Sizce, bir insan ayda 610 lira ile geçinebilir mi?
-HEPSİ DİNLİYOR!-
Esnafın ve vatandaşların, pandemi ile zorlaşan hayatlarına dair sohbetler yapan, notlar alan ve Ankara’ya geri dönen Meral Akşener’in ardından düşüncelerini Antakya Gazetesi ile paylaşanlar ise farklı noktalarda durdu.
G.M. >> Bizler, şu ana kadar çok siyasetçi gördük, tanıdık, konuştuk. Hepsi de geldiler, hepsi de dinlediler, hepsi de notlar aldılar ve hepsi de en sonunda Ankara’ya döndüler. Biz burada söylediklerimizle kaldık, onlar da ceplerinde taşıdıkları şikayetlerimizle Ankara’da! Değişmeyiz!
H.M. >> İttifakların Türkiye’sinde, bir taraf ‘mutlu Türkiye’, diğer taraf ise ‘aç ve yoksul Türkiye’ edebiyatı ile gidiyor. Hangisi gelirse gelsin, emin olun, insanlar ona göre davranıyor bizde. Ankara’dan gelen hangi Bakan’ın karşısına bugüne kadar şikayetçi bir vatandaş çıkabilmiş ki zaten! Çıkartmazlar da zaten! Bırakın bu işleri!
Ş.Ç. >> Allah için, geldi ve çok samimiydi herkesle. Güven veren bir duruşu var. Hiç de değişmeyen bir duruş bu! Bir gün iktidara gelirlerse ne değiştirirler, neyi değiştirirler, ne kadar değiştirirler bilmiyorum, ama Hatay ziyareti sırasında her kesim eteğindeki taşları dökme fırsatı buldu.
F.B. >> Masaları çıkardık, sandalyeleri dizdik ve bir kez daha müşteri bekliyoruz. ‘Aç-Kapan’ arasında o kadar kaldık, o kadar sıkıştık ki, yarın ne olacağımızın belirsizliğindeyiz. Tamer Yazar