Mercedes – Benz Türk’ün 50.Yılında;

Mercedes – Benz Türk’ün 50.Yılında;

Has Turizm’den 50 otobüslük yatırım

Türkiye ve uluslararası alanda tanınan yolcu taşıma şirketlerinden Hatay Has Turizm, 500 yeni otobüsü filosuna ekledi. Tören, önceki gün Mercedes Benz’de gerçekleştirildi. Törene, Hatay Valisi Erdal Ata başta olmak üzere, kentin tanınmış STK temsilcileri, işadamları ve kalabalık bir davetli kitlesi katıldı.
Has Turizm Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kara, törendeki konuşmasında, merhum Babası ile Amcası İsmail Kara ve M.Selim Kara’nın birlikte küçük bir kamyonla başlayan serüveninden, bugün 50 milyonluk yatırımla yeni bir başlangıcın startına ulaştıklarını kaydederek, emeği ve katkısı olan herkese teşekkür etti.
Mercedes Benz İcra Kurulu Başkanı Mustafa Sarıgül de konuşmasında, 50 otobüslük HAS Turizm yatırımının yeni bir başlangıç olduğunu, ekibin yeni liderinin Ayhan Kara olmasının ise bir şans olduğunun altını çizdi.
Mercedes Benz Direktörü Süel Sürün de HAS kurucuları Selim Kara ile İsmail Kara’yı rahmetle andı, Mercedes Benz’in 50.yılında 50 otobüslük bir yatırımın anlamlı olduğunun altını çizdi.
Törende konuşan Vali Erdal Ata ise, HAS Turizm’in bu yatırımının ilimiz adına sevindirici bir gelişme olduğunu, 50 otobüsle yaklaşık 150 kişiye yeni istihdam olanağı yaratılmış olacağını kaydetti ve Ayhan Kara’nın bu girişimini ‘cesaret’ olarak nitelendirdi ve başarı diledi.
Törende daha sonra, Has Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kara ile Ablası Sevim Kara’ya 50. Yıl ŞÜKRAN PLAKETİ, Mercedes Benz Direktörü Süel Sürün’e de “50. Yıl Plaketi” ve mozaikten yapılmış simgesel bir tablo hediye edildi.
Mercedens Benz’deki törene ilgi yüksek düzeyde gerçekleşirken, konuklara da zengin menülü kokteyl ikramında bulunuldu. -Cemil Yıldız-