Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Mesleği hak ettiği yere taşımanız en önemli beklentimizdir

Hamurcu, mezuniyet töreninde Veteriner

Hamurcu, mezuniyet töreninde Veteriner Hekim adaylarına seslendi

Hatay Veteriner Hekimler Odası Başkanı Yahya Hamurcu, Mustafa Kemal Üniversitesi Veteriner Fakültesi 2020-2021 yılı mezunlarını uğurladıkları törende, Veteriner Hekim adaylarına seslendi, mesleği hak ettiği yere taşımalarının en önemli beklentileri olduğunu ifade etti.
Zorlu hayat yarışınız yeni başlıyor …
Hamurcu, şu anda ülkemizin 33 tane Veteriner Fakültesinden biri olan Mustafa Kemal Üniversitesi Veteriner Fakültesinden donanımlı bir şekilde mezun olduklarını söylediği Veteriner Hekim adaylarına yönelik şunları dile getirdi: “5 yıllık eğitim sonrası mesleğimizle ilgi çok şeyler öğrendiniz. Şundan eminim ki hepiniz bu mesleği severek yapacaksınız. Şunu bilmelisiniz ki zorlu hayat yarışınız yeni başlıyor. Meslek hayatınızda bir yanda zorluklarla mücadele etmeyi, sıkıntılarla uğraşmayı öğrenecek ve tecrübe edineceksiniz, diğer yanda yardım etmeyi, can kurtarmayı, dostluk edinmeyi, sevgi ve saygı görme mutluluğunu tadacaksınız.
Mesleğimiz yaşam boyu eğitimi ve öğrenmeyi emreder. Çalışmaktan, araştırmaktan, öğrenmekten ve bildiklerinizi paylaşmaktan hiç ama hiç vazgeçmeyin. Eminim ki sizler, ailelerinize, hocalarınıza, ülkemize, mesleki etik ve deontoloji kurallarımıza layık olarak meslek yaşantınızı sürdüreceksiniz. Türkiye’nin dört bir köşesinde başarıyla hizmet edecek, bundan sonraki süreçte göreve başladığınız andan itibaren hayvan ve toplum sağlığını koruyacak, ülke kalkınmasına önemli katkılar sağlayacaksınız. Dünyanın en saygın ve stratejik mesleklerinden biri olan Veteriner Hekimliği hak ettiği yere taşımanız mesleğimizin geleceği olan sizlerden, en önemli beklentimizdir.
Rekabete değil mesleki birliğe inanın …
Mesleğimizde bugüne değin yaşanan her türlü olumsuzlukların geride kalması, meslek topluluğumuzda birlik, beraberlik ve dayanışmanın sağlanması, mesleğimizin saygınlığının korunması, giderek büyüyen ve ağırlaşan sorunlarımızın hızla çözüme ulaştırılması amacıyla hepinizi nerede çalışırsanız çalışın meslek örgütleriniz olan odalara üye olmaya ve oralarda aktif olarak çalışmaya davet ediyorum.
Her zaman mesleki haklara, onurlu iyi hekimlik değerlerine, sağlık hakkının korunmasına, mesleki bağımsızlığımıza sahip çıkmanızı, rekabete değil mesleki birliğe inanmanızı arzu ediyorum. Sizleri tebrik ediyorum. Yolunuz açık, yarınlarınız aydınlık, şansınız bol olsun.”
Mehmet ÖZGÜN