Antakya Gazetesine Hoşgeldiniz -
$ DOLAR → Alış: 9,45 / Satış: 9,49
€ EURO → Alış: 10,97 / Satış: 11,02

Metruk evler yıktırıldı, halk rahatladı…

Metruk evler yıktırıldı, halk rahatladı…
  • 28.07.2020
  • 546 kez okundu

Armutlu Mahallesi Muhtarlığı Teşekkürü BŞB Fen İşleri Daire Başkanı’na

İlimiz Defne ilçesi Armutlu Mahallesi’nde, özellikle Asi kenarındaki metruk, yıllardır terk edilmiş, çirkin işlerin mekanı haline dönüşen yapılar, Armutlu Mahallesi Muhtarlığı girişimi ve Hatay Büyükşehir Belediyesi (BŞB) Fen İşleri Dairesi’nin girişimi ile yıktırılıyor.
Armutlu Mahallesi Muhtarı Cüneyt Öfkeli, BŞB Fen İşleri Daire Başkanı Hasan Ziya Hamlidioğulları’nın, mahallede hırsızlık, röntgencilik ve uyuşturucu işlerin mekanı haline dönüştürülen metruk evlerin yıktırılması konusunda duyarlılık gösterdiğini, araç ve personel verdiğini, yıkım kararı bulunanların da yıktırılarak, bölgede halkın sıkıntılarının minimize edilmesine katkıda bulunduğunu bildirdi.
Armutlu Mahallesi Muhtarı Cüneyt Öfkeli’nin bu konudaki açıklaması şöyle:
“Bir kaç hırsız veya sapığın mahallemize dadanması nedeniyle, Armutlu Mahallesi sakinlerinin yaklaşık iki haftadır gözüne uyku girmiyor. Emniyet güçleri ve mahalle sakinlerimle birlikte, bir bütün olarak, gece gündüz gerekli bütün tedbirleri almış bulunmaktayız. Yakın zamanda, Armutlu Mahallesi sakinleri tekrar eski huzuruna kavuşacak.
İçinde bulunduğumuz sıkıntılı durumu, Hatay Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanı Sayın Hasan Ziya Bey’e anlattım. Hasan Başkanım, sağ olsun, hafta sonu olmasına rağmen, jet hızıyla gerekeni yaptı ve hırsızın, sapığın saklanabileceği metruk evleri yıktırarak, mahalle sakinlerimin biraz olsun yüreğine su serpti. Doçent Dr. Sayın Lütfü Savaş ve Hasan Ziya Başkanıma, sorumluluğu ve duyarlılığı nedeniyle, şahsım ve mahalle sakinlerim adına çok teşekkür ediyorum.”
Armutlu Mahallesi Muhtarı’nın bu teşekkürüne yanıt veren BŞB Fen İşleri Daire Başkanı Hasan Ziya Hamlidioğulları da şu karşılığı verdi:
“Rica ederim Muhtarım. Tüm mahalleye geçmiş olsun. Huzurla yaşam devam eder inşallah. Ne gerekiyorsa, Başkanımızın talimatıyla, Belediye olarak yapmaya hazırız. Herkese selamlar.”
-Cemil Yıldız-

Etiketler: / / / / / / / / / / / /

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ