Meydan, trafiği kaaldırmıyor…

Meydan, trafiği kaaldırmıyor…

Yoğunluğa ‘geniş’ geliyor!

Bitmeyen yol çalışmaları, düzeltilemeyen kaldırımlar ve çok daha fazlası! Tüm bu listenin neresinde olduğu bilinmese de, Atatürk Anıtı’nın olduğu noktanın da yeni bir düzenlemeye ihtiyacı olduğunu söyleyenler az değil!

“Paris’te de böyle anıt alanları var, dünyanın birçok yerinde de… Ama bu kadar sıkışık bir alanda nefes almaya çalışan bir kent, eğer genişleyemiyorsa, içeride var olanlar adına bir düzenlemeye gitmesinde fayda var ve bunda da ilk adımı Anıt konusunda atabilirler. Çünkü buradaki araç trafiğini kaldıramayacak kadar geniş kalan bir gövdesi var bu alanın, ki daraltılması gerekiyor.”
Bir vatandaşın tespitinde işaret edilen Antakya’nın bu en merkezi adresi, hafta sonunda yaşadığı araç trafiği içinde adeta kilitlendi. Farklı yönlerden gelen araçların kalabalığını kendi etrafında döndürmekte zorlanan Anıt alanının, işgal ettiği gövde itibariyle daraltılması gerektiğini söyleyen vatandaşlar, “Burada yepyeni bir heykel çalışması yapsalar ve bu geniş alanı da biraz içeriye çekip, araçların manevra kabiliyetine nefes aldırsalar, iyi olmaz mı” tespitinde duruyor.-Tamer Yazar-