MHP, Antakya’da kongre yaptı, yeni Başkanını seçti:

MHP, Antakya’da kongre yaptı, yeni Başkanını seçti:

Mehmet Kanlı…

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Antakya İlçe Kongresi yapıldı, başkanlığa Mehmet Kanlı seçildi. Dün, bir kır bahçesinde gerçekleşen kongreye, MHP Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı ve Partililer katıldı. Divan Başkanlığını Belen Belediye Başkanı İbrahim Gül’ün yaptığı kongre, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı, Kuran-ı Kerim tilaveti okunduktan sonra, Milliyetçi Hareket Partisi Milletvekili Lütfi Kaşıkçı’nın konuşması ile devam etti.
Kaşıkçı, salondakilere, “Milliyetçi Hareket Partisi’ni, 50 yıllık siyasi serüveninde bugüne taşıyan abilerim, ablalarım, hepiniz hoş geldiniz” selamlaması yaptıktan sonra, özetle şunları söyledi:
“Hiç hayal etmezdim, böyle bir kongre yapmayı. Ancak takdir edersiniz ki, pandemi koşulları bu kadarına müsaade ediyor. Bu sene, kongrelerin az katılımcı ile gerçekleşmesi istendi. Pandemi sürecinin de son bulmasını diliyoruz. Bu süreçte de çalışmalarımıza hız kesmeden devam ettik. Aslında Antakya ile ilgili konuşulacak çok mesele var. Bulunduğumuz her platformda, Hatay demekten, Antakya demekten kendimizi hiç alıkoymadık.
Bizim abilerimiz, bizleri, Ayasofya Camisi’nin, bir gün müzenin camiye çevrileceği müjdesiyle yetiştirdiler. Allah’a şükürler olsun, müze tekrar cami oldu, minarelerinden tekrar ‘Allahu Ekber’ nidaları yükseldi.” -Cemil Yıldız-