Miha Zajc Bilmecesi

Miha Zajc Bilmecesi

Hatayspor, FB’li Yıldızı transfer etmek için hamle yaptı, Kulübüyle prensipte anlaşıldı, futbolcuyu ikna ile el sıkılacağı bir süreçte araya Beşiktaş girdi.

Siyah-Beyazlılar da istedi, futbolcunun tercihi, İstanbul dışına çıkmak istemediği için Beşiktaş’tan yana olunca, Hatayspor’da ümitler azaldı.

Hatayspor, Fenerbahçe (FB) orta saha oyuncusu Miha Zajc’i transfer etmek istiyor. Bordo-Beyazlılar, Teknik Direktör Volkan Demirel’in girişimiyle futbolcuyu yönetimden istedi. Volkan Demirel, Miha Zajc için Fenerbahçe Kulübü 2.Başkanı Erol Bilecik ile görüştü. Hataylı Erol Bilecik teklife sıcak baktı ve futbolcuyu Hatayspor’a verebileceklerini bildirdi. Ancak tam futbolcuyu ikna süreci başlayacakken, Beşiktaş devreye girdi.

BEŞİKTAŞ DA İSTEDİ

Siyah-Beyazlıların teklifi, Fenerli Miha Zajc’in iştahını kabarttı. Sloven futbolcu, zaten İstanbul dışına çıkmak istemiyordu. İmdada Beşiktaş yetişti! Fenerbahçe’de zaman zaman sergilediği iyi performansa rağmen, sadece İsmail Kartal döneminde ilk 11 oyuncusu olmayı başaran Miha Zajc, sözleşme uzatma görüşmelerinde henüz Sarı-Lacivertli takımla anlaşma sağlayamadı. Ezeli rakip, Beşiktaş’tan sürpriz bir Zajc hamlesi gelince de işler karıştı. Yeni Teknik Direktörü Şenol Güneş’in isteği doğrultusunda Sloven futbolcuyu transfer listesine ekleyen Siyah-Beyazlılar, Ocak ayı itibariyle işi bitirmek istiyor.

Maaş konusunda Zajc’ı ikna edebileceğini düşünen Beşiktaş’ın en büyük engeli ise Sloven oyuncunun Serie A’daki talipleri. İtalya Ligi’nde piyasası olan Miha Zajc’in Beşiktaş’a gidebileceğini söylediği, ancak tek şartının ilk 11 oyuncusu olmak istediği kaydedildi. Bu gelişmeler ışığında, Beşiktaş yanı sıra İtalya liglerinden teklifler aldığı öğrenilen Miha Zajc’in tercihini Hatayspor’dan yana kullanmayacağı anlaşılıyor.

VOLKAN HOCA BOŞ DURMUYOR

Miha Zajc hamlesinin sonuçsuz kalmasından sonra, Hatayspor Teknik Direktörü Volkan Demirel’in boş durmadığı, yine Fenerbahçe ve Karagümrük başta olmak üzere, İstanbul takımlarında top koşturan birçok ismi almak üzere girişimlerde bulunduğu, ön görüşmeler yaptığı öğrenildi. -Cemil Yıldız-