Mikro küçük işletmelere destek kredisi

Mikro küçük işletmelere destek kredisi

Küçük ve orta ölçekli kategorisindeki işletmelere, yani KOSGEB’e kayıtlı “Mikro ve Küçük İşletmelere” (MKİ) Hızlı Destek Programı kapsamında, faizsiz ve teminatsız geri ödemeli destek veriliyor.

Bu konudaki duyuru şöyle:

“İmalat, bilgisayar programlama, bilimsel Ar-Ge sektörleri ile Kovid-19 salgınının nispeten daha fazla etkilediği bazı hizmet ve ticaret sektörlerindeki MKİ’lere:

– 1981 ve sonrası doğumlu, son 3 yılda 180 günden fazla çalışmamış üniversite veya mesleki ya da teknik lise mezunu en az bir yeni personelin ‘12 ay boyunca istihdam edilmesi taahhüdü’,

– ‘Başvuru dönemi ilanından önceki 12 aylık ortalama istihdamın korunması’ şartıyla, yeni istihdam edilecek personel başına 100 Bin TL geri ödemeli destek verilecektir. İşletme sahibi kadın ise veya işe alınan personel kadın ise, destek, personel başına 10 Bin TL artırımlı olarak uygulanacaktır.

Başvuru dönemi ilan tarihinden önceki ayda işletmede çalışır konumda olmayan personel, ‘yeni’ kabul edilecektir. Mikro işletmeler, en fazla 2 personel, küçük işletmeler en fazla 5 personel için destek alabilecektir.” -Mehmet Durmaz-