Mikro Mozaik Sanatı İle Harikalar Yaratıyor

Mikro Mozaik Sanatı İle Harikalar Yaratıyor

Sultanoğlu, muhteşem eserler yapmanın yanında, bayan kursiyerlere de istihdam sağlıyor

Yaklaşık on yıldır mozaik sanatı ile uğraşan Serpil Sultanoğlu, el emeği göz nuru ile yaptığı Mikro Mozaik çalışmaları ile harikalar yaratıyor.
Antakya Uzun Çarşı’da bulunan tarihi Kurşunlu Handaki mütevazi atölyesinde Mikro Mozaik tekniği ile yaptığı kolye, broş, bileklik ve yüzük gibi küçük objeler görenlerin büyük beğenisini topluyor. Aslında sağlık bölümü mezunu olan ve mozaiğe duyduğu ilgi neticesinde Defne Halk Eğitim Merkezinden aldığı kurs sonrasında mozaik sanatına giriş yapan ve o günden bu güne kendini geliştirerek, öğrenci yetiştirme seviyesine gelen Serpil Sultanoğlu, yaptığı birbirinden güzel eserlerin yanında bayan kursiyerlerine sağladığı istihdam ile de dikkat çekiyor. Sadece Mikro Mozaik eserler değil, Mozaik tabloları ve mozaik süs eşyaları ile de harikalar yaratan Serpil Sultanoğlu, eserlerini yakından görmek isteyen herkesi Artemis Mozaik Sanat ve Tasarım Atölyesine davet ediyor.
Mozaik sanatında bugünlere alaylı bir sanatçı olarak geldiğini ifade eden Serpil Sultanoğlu, Hatay Mustafa Kemal Üniversitesi Sanat Tasarım ve Mimari Dekoratif Sanatlar Bölümü’nde birinci sınıfı başarılı bir biçimde tamamladığını, önümüzdeki yılda mezun olarak, artık mektepli bir Mozaik Sanatçısı olarak sanat yaşamına devam edeceğini belirtti.
Bayanlara istihdam sağlamanın mutluluğunu yaşamaktayım …
On yıl önce hobi olarak başladığı mozaik sanatına şuanda meslek olarak devam ettiğini söyleyen Sultanoğlu, şunları dile getirdi: “Tarihi Kurşunlu Han’da bulunan şirin atölyemizde mozaik sanatına ilgi duyan bayanlara mesleği öğretmenin yanında onlara az da olsa kazanç sağlayarak istihdam sunmanın mutluluğunu yaşamaktayım. Görenlerin adeta gözlerini üzerinden ayıramadıkları bir çok güzel esere sahip olan atölyemizde ilginç mozaik çalışmalarımızda bulunmaktadır. Aynı zamanda büyük boyutlarda duvar mozaik çalışmalarına da başarılı bir biçimde imza atmaktayım. Bunu en güzel örneği hemen yanı başımızda bulunan cafenin duvarına yaptığım medeniyetler şehri Hatay mozaiğim şehrimize gelen yerli ve yabancı bir çok turistin objektifine poz olmuştur. Yaptığım çalışmaları ayrıca sosyal medya hesaplarımızdan da yayınlamaktayız. Oradaki takipçilerimizden aldığımız olumlu dönüşler bizleri fazlası ile mutlu etmektedir. Günden güne sayısı artan mozaik eserlerimizden yakın bir zamanda büyük bir sergi açacağımızın müjdesini de sizler aracılığı ile vermek istiyorum. Mikro Mozaik çalışmalarımızdan, mozaik tablolarımıza ve diğer mozaik eserlerimize varıncaya kadar tüm eserlerimizi yakından görmek isteyenleri ve mozaik sanatına ilgi duyan bayan arkadaşlarımızı atölyemize bekliyoruz” dedi. -Mehmet ÖZGÜN-

(Visited 13 times, 1 visits today)