Millet İttifakı Hatay’da Oy İstedi

Millet İttifakı Hatay’da Oy İstedi

Akşener ve İmamoğlu Hz. Hızır Türbesinde

Millet ittifakının en önemli bileşenlerinden İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve İstanbul Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu Bayramın birinci günü deprem bölgesi Hatay’da seçmenlerle bir araya gelerek oy istedi. Samandağ Hz. Hızır türbesi önünde halka hitap eden her iki siyasetçi de Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu için Samandağ halkından sandığa gitmesini ve oy kullanmasını istedi.

İstanbul BB Başkanı Ekrem İmamoğlu depremin yaralarını saracaklarını, Millet ittifakı ile Hatay’ın yeniden eski görkemli günlerine geri döneceğini söyledi. Eşitlik ilkesiyle hareket ederek yöre insanının mağdur edilmesini engelleyeceklerini savundu.

İYİ parti Genel Başkanı Meral Akşener de seçim otobüsünün üstüne Gökhan Zan’ın eşi Müge Uzun ile çıkarak Millet ittifakının Cumhurbaşkanı adayı için oy istediğini, aynı zamanda her aileden bir oy da Gökhan Zan için istediklerini ifade ederek; “Samandağlılara güveniyorum. Gökhan Zan’ı da meclise göndereceksiniz” dedi.

Depremden en çok etkilenen ilçelerden biri olan Samandağında Millet ittifakının mitingine vatandaşlardan büyük bir ilgi olurken mahşeri bir kalabalık toplandı.