Millet İttifakı İktidarında

Millet İttifakı İktidarında

Terörü Biz Bitireceğiz

Milletvekili Topal, meclisteki konuşmasında terörü bir kez daha lanetledi

      CHP Hatay Milletvekili Serkan Topal, parlamentoda yaptığı konuşmada, terörü bir kez daha lanetledi, Millet İttifakı iktidarında terörü bitireceklerini vurguladı.

      Yakın zamanda özellikle Gaziantep’te ve daha önceki hain terör örgütlerinin katliamları sonucunda hayatını kaybeden şehitlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet dileyen Milletvekili Topal, “Buradan bir kez daha terörü lanetliyoruz, teröre destek verenlere de lanet okuyoruz. Ayrıca, devletin kurumlarını terör örgütlerine peşkeş çekenlere de bin kez lanet okuyoruz. Buradan vatandaşlarımıza da şunu ifade ediyoruz: Millet İttifakı iktidarında terörü biz bitireceğiz arkadaşlar, biz bitireceğiz Allah’ın izniyle” dedi.

Hak etmeyenlere polis olma yolu açılıyor …

      Milletvekili Serkan Topal, Polis Yükseköğretim Kanunu 4. Madde üzerinde Cumhuriyet Halk Partisi adına söz aldığı konuşmasında, polislerin sorunlarını da gündeme getirdi.           4’üncü maddenin bir kere kendisiyle çelişkili olduğunu, Anayasa’ya da aykırı olduğunu söylediklerini konuşmasında belirten Milletvekili Serkan Topal, burada polis olmayı hak etmeyenlere memur olma yolunun açıldığını savundu.

      Milletvekili Topal, konuşmasında şunlara yer verdi: “Bakın, diyor ki: Sağlık sebebine dayanan yargı kararıyla devlet memurluğundan ilişiği kesilenler, Emniyet teşkilatına başvurmaları hâlinde altı ay içinde genel idari hizmetler alt sınıfında uygun kadroya atanırlar. Burada ne yapılmak isteniyor? Peki, orada emek harcayanların, sınava çalışanların hakkı gasb edilmiyor mu arkadaşlar? Bakın, şimdi, tam teşekküllü sağlık raporu isteyen farklı meslek grupları da olacak mı burada? Peki, burada, bu arkadaşlara -okullara girerken özellikle yargı kararları sonucunda iptal edilenler- bu sağlık raporlarını kim verdi? Hangi hastaneler verdi? Bu raporlar neden yargıya konu oldu? Bunlar özellikle hangi siyaset ile cemaat ilişkileri sonucunda verildi? Açıklama bekliyoruz; bakın, sizlerden açıklama bekliyoruz. FETÖ gerekçesiyle Polis Kolejini, güvenlik fakültesini ve askerî liseleri kapattınız.

Polisin çalışma saatleri düzenlenmeli …

      Peki, Polis Akademisi öğrencileri için neden bir düzenleme yapmıyorsunuz? Şimdi, AK Parti hep diyor ki ‘Biz temel kanun maddelerinde hep eşitlikten yanayız.’ Biz ‘liyakat’ diyoruz, onlar ‘mülakat’ diyor; biz ‘eşitlik’ diyoruz, onlar ‘sarı liste’ diyor. Siz gerçekten polisimizi seviyorsanız… Kaç defa burada araştırma önergesi verdik ‘Polis arkadaşlarımızın özlük haklarını iyileştirelim’ diyoruz, siz hep reddediyorsunuz. Allah aşkına, şurada, içeri girdiğinizde polis arkadaşlarımıza sordunuz mu, trafikteki  arkadaşlara sordunuz mu, sendikalara sordunuz mu? Siz bunu yaparken kime sordunuz? Siz gerçekten polis arkadaşlarımızı sevmiyorsunuz. Siz devletin polisini değil, AK Parti’nin polisini yaratmaya çalışıyorsunuz. Yani burada SADAT’ı sormak istemiyorum, zaten Genel Başkanımızla beraber, 100 milletvekiliyle beraber gittik, sorduk, netice alamadık; günü geldiğinde biz bunu soracağız.

      Bakın ‘Gelin, polis arkadaşlarımızın çalışma saatlerini düzenleyelim’ diyoruz, burada hiçbir maddede yok. Özlük haklarını iyileştirelim… Zar zor 3600’ü verdiniz siz. Her Allah’ın günü sizi koruyan bu polis arkadaşlarımıza bir defa olsun sordunuz mu?

Bizler polisimizi seviyoruz …

      Polisler de bizim, askerler de bizim; bu ülkede kimin tırnağı giderse biz de onun için canımızı vermeye hazırız ama kimse kusura bakmasın, polis sizin polisiniz değil, sizin partinizin polisi değil. Eğer sizin emrinizde olursa milliyetçi, millî bir polis olur ama sizin emrinizin dışında olursa FETÖ’cü yaftasıyla yaftalıyorsunuz. Bunu kabul etmiyoruz. Günü geldiğinde bunun hesabını hepimiz soracağız. Ne yapmaya çalışıyorsunuz siz?  

      Bu kadar araştırma önergesi getirdik, bu kadar kanun teklifi getirdik ama bir defa olsun polis arkadaşlarımızın özlük haklarının iyileştirilmesi konusunda bir defa bile istişare etmediniz; bir muhalefet partisiyle bile istişare etmediniz, bir sendikayla istişare etmediniz. Yazıktır, günahtır ya, yazıktır, günahtır. Bakın, hâlâ geçmedi; gelin, daha birkaç madde var, önerge verelim, kabul edin, dışarıdaki polis arkadaşlarımızı da seviyorsanız onların da gönlünü alın.

      Ben buradan polis arkadaşlarımıza sesleniyorum: Bizler sizi seviyoruz. Anlaşılan AK Parti iktidarı sizin özlük haklarınızı iyileştirmeyecek. Sabırlı olun, metanetli olun, size sözümüz söz; Millet İttifakı iktidarında biz çözeceğiz.”