Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Milletimizin refahını arttırmaya devam edeceğiz

Bakan Muş, Hatay Valiliği

Bakan Muş, Hatay Valiliği ve Ak Parti Hatay İl Teşkilatını ziyaret etti:

Ticaret Bakanı Mehmet Muş, ilimiz ziyareti kapsamında Hatay Valiliği’ne de uğradı. Burada Hatay Valisi Rahmi Doğan tarafından karşılanan Bakan Muş, Valilik girişindeki Şeref Defteri’ni imzaladı, ilgililerle görüştü. Daha sonra AK Parti Hatay İl Başkanlığını ziyaret eden Bakan Muş, Partililerle bir araya geldi. Bakan Muş, buradaki konuşmasında, milletin refahını arttırmaya devam edeceklerini ifade etti.
Hatay’ın hoşgörülü bir kent olduğunu ifade eden Bakan Muş, kentin güzel bir enerjiye sahip olduğunu belirtti. AK Parti teşkilat mensuplarının zor görevler üstlendiğini anlatan Bakan Muş, şunları ifade etti:
“Particiliğin, siyasetçiliğin ne olduğunu, hangi emeklerle binbir gayretle nasıl cefa çekilerek, fedakarlık yapılarak icra edildiğini iyi biliyorum. Dolayısıyla bu açıdan teşkilatımızın her bir mensubuna, her bir ferdine teşekkür ediyorum. Çünkü sizler olmasanız, bu gayret ve emek olmasa siyaset çok zor olur. Bizlerin bir taraftan devlet görevimiz var, bir taraftan da parti üyesiyim. AK Parti üyesiyim. Partili kimliğimde var. Siz bir taraftan kendi işinizi gücünüzü takip ediyorsunuz bir taraftan da siyasetle uğraşıyorsunuz. Sizin yaptığınız benim nazarımda hepsinden daha kıymetli ve değerli. Bu açıdan tekrar sizlere teşekkür ediyorum, tebrik ediyorum.”
Hatay kıymetli bir şehir…
Bakan Muş, Hatay milletvekilleriyle parlamentoda beraber çalıştıklarını ve aralarında ağabey kardeş hukukunun bulunduğunu ifade etti. Kentte güzel birlik ve beraberliğin olduğuna değinen Bakan Muş, “Adem Bey’in İl Başkanı olmasından sonra bu birliktelik, beraberlik ve buradaki sinerjinin daha da yükseldiğini, daha da katlandığını müşahede ediyorum. Bu açıdan bu birliktelik, beraberlik mutlaka sonuçlara da Hatay’da yansıyacaktır. Hatay bize ciddi anlamda destek veren bir ilimiz. Milletvekillerimiz, teşkilatımız, il başkanlığımız, belediye başkanlığımızın bu birlikteliği inanıyorum ki 2023 seçimlerine doğru çok daha farklı katkı olarak bize geri dönüşü olacaktır” dedi.
Bakan Muş, Hatay’ın kültür, sanayi, ticaret ve turizm alanlarında önemli bir il olduğunu aktararak, şöyle devam etti: “İlimiz tarihi bir kent. Çok eski bir kent. Dolayısıyla kıymetli bir şehir. Huzurlu bir kent. İnsanlar birbirleriyle barışık, iç içe yaşamayı benimsemiş. Asayiş olaylarının düşük olduğu bir kent. 2 milyona yakın, 1 milyon 600 bin nüfusu, 400 bin Suriyeli misafir olmasına rağmen herhangi bir aksaklığın yaşanmadığı bir il. İşte bu Hatay’ın hoşgörüsünü, Hatay’ın aslında kendi içerisinde oluşturduğu kardeşlik hukukunun göstergesi. Bence dünyaya örnek gösterebilecek bir il. Bu vilayetimiz sanayide de öncü bir kent. Çok ciddi sanayi yatırımlarının olduğu bir ilimiz. Bugün limanımızı gezdik. Orada yapımı devam eden büyük yatırımlarımız söz konusu. Bir taraftan da devasa, ucu bucağı görünmeyen bereketli Amik Ovası’nın toprakları ve hemen onun üzerindeki tarihi ve kültürel alanlar. Dolayısıyla bu 4’ünün bir araya geldiği bir il, daha da ileri gidecektir.”
Milletvekillerimiz çalışıyor…
Bakan Muş, Hatay’da beklenen bazı yatırımlar olduğunu kaydederek, “Milletvekillerimiz çalışıyor, il başkanlığımız bu noktada belediyelerle çalışıyor. Biz de üzerimize düşen tarafıyla alakalı çaba içerisinde olacağız. Birkaç yatırımımız söz konusu bölgede. Bu yatırımların hayata geçmesiyle beraber Hatay’ın bir sıçrayış yapacağının da bunlar göstergesi. Yatarım anlamında ekonomik faaliyet anlamında bir sıçrama noktasında epey bir kısmı halledilmiş, belli bazı prosedürler kısmında kalmış. İnşallah onların tamamlanmasıyla beraber yatırımlar vücut bulacaktır. Yatırımlar faaliyete geçmiş olacaktır ve bunlar da Hatay ilimize daha farklı bir katkıyı sağlayacaktır” dedi.
Birlikten kuvvettin doğacağını anımsatan Muş, şöyle devam etti: “Biz Ticaret Bakanlığını iyi idare edeceğiz, görevimizi iyi yapacağız. İl Başkanlığımız buradaki siyasi vazifesini yapacak. Milletvekillerimiz zaten büyük bir içtenlik ve beraberlik içerisindeler. Bu başarıyı getirecek. Her anlamda başarıyı getirecek. Dolayısıyla bu ülkeye daha uzun yıllar partimiz, milletvekillerimizin, partimizin çeşitli kademelerindeki üyelerimiz hizmet edecektir ve Türkiye’yi arzu ettiğimiz noktaya çıkaracağız. Tepe noktaya kadar geldik. İhracatımızda, ekonomimizde ciddi bir toparlanma söz konusu. Bugün gördüğümüz rakamlar, artık iki haneli ihracat rakamlarına ulaştık. İnşallah bundan sonrasında amacımız, bu haneleri farklı farklı yukarıya doğru revize etmek olacak. Dolayısıyla bunları daha yukarı çıkaracak çalışmalar, yatırımlar da oluyor. Geleceğimiz bugünümüzden daha iyi olacaktır. Buna emin olabilirsiniz.”
Bakan Muş’a; AK Parti Hatay Milletvekilleri Hüseyin Yayman, Abdulkadir Özel, Hacı Bayram Türkoğlu, Sabahat Özgürsoy Çelik, Hüseyin Şanverdi ve İl Başkanı Adem Yeşildal da eşlik etti. -Mehmet ÖZGÜN-