Milletvekili Barış Atay…

Milletvekili Barış Atay…

Dövme’leri için kendisine ağır eleştiride bulunan kişiye yanıt verdi:

2020 Türkiye’sinde, benim dövmelerimden önemli sorunlar var!

Hatay TİP Milletvekili Barış Atay, sosyal medyada kendisine kollarındaki DÖVME’leri dolaysıyla ağır eleştirilerde bulunan kişiye cevaben, “2020 Türkiye’sinin benim dövmelerimden daha önemli çözüm bekleyen sorunları var” açıklaması yaptı.
Milletvekili Barış Atay’ın, Erdem M.Berrak adlı kişinin eleştirileri karşısında, “Normalde bu tür şeylere cevap vermem. Arkadaşın yazdığının altına yazacaktım, ama yorumlar sınırlı” dedi ve şöyle devam etti:
“Ben, Vekil seçilmeden önce de dövmem vardı. Her dövmenin, benim hayatım içerisinde bir anlamı var. Dövmeleri, Vekil olduktan sonra yaptırsaydım da, bu kimsenin karışabileceği bir durum değil. Bildiğim kadarıyla, dövmeli olmam, mücadele etmemi engellemiyor. Motosiklet severim. Ben de kullandım, ama uyuşturucu kullanmam. Bu arkadaş, müptelalık konusunda bilgi sahibi ise bizi aydınlatabilir. Bu paylaşımı ve bazı yorumları okuduktan sonra, üzülerek söylüyorum; biz, muhafazakarlık konusunda sadece AKP’lilere itiraz ederek eksik yapıyormuşuz. Muhafazakarlığın partisi ve milliyeti yokmuş. Dövmeleri sildirmek gibi bir niyetim yok. 2020 Türkiye’sinde, benim dövmelerimden daha büyük dertler var. Bu fikri paylaşanlarla mücadeleye birlikte devam ederiz. Paylaşmayana da selamet dilerim.”
Erdem M.Berrak adlı kişi ise sosyal medya paylaşımında şunları yazdı:
“Sinema ve tiyatro sanatçılıydın. Milletvekili olmanı destekledik, önayak olduk. Ama bu ne şimdi?
Kardeşim, sen artık kamuya mal oldun. Halkımızın değerlerine saygılı olma zorunluluğun var. Ne zamanki vekilliğin sona erer, o zaman ne halt yersen ye… Yazık! Derine o saçmalıkları kazımak yerine, orda ifade etmek istediğini, baskılanmış neyin varsa, yaz ve konuş… Dövme yapacaksan da, küçük bir dövme yaparsın, o da anlaşılabilir. Amerikalı motor çetelerinin ya da uyuşturucu, kokain müptelalarının imajına bürünmek yakışmamış, çok çirkinleşmişsin. Sildir o dövmeleri bence.” -Haber/Cemil Yıldız-