Milletvekili Hüseyin Yayman, TV’lere konuştu:

Milletvekili Hüseyin Yayman, TV’lere konuştu:

Yeni Dönemde Yeni Anayasa, Olmazsa Olmaz, Ekmek-Su Gibi Lazım…

Hatay Milletvekili ve TBMM Dijital Mecralar Komisyonu Başkanı Hüseyin Yayman, dün birçok TV kanalında canlı yayınlanan açıklamalarında, yeni dönemde yeni anayasanın “olmazsa olmaz” olduğunu, ekmek-su gibi lazım olduğunu söyledi.
Açıklamalarında, TBMM’nin açılışını önemsediklerini kaydederek, “Türkiye Büyük Millet Meclisi, demokrasinin kabesidir. Yeni bir açılış dönemi, yeni bir başlangıçtır. TBMM açık olması, demokrasinin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha ortaya koymaktadır. Bu vesileyle, Gazi Meclisimizin açılışını kutluyorum” diyen Milletvekili Hüseyin Yayman, yeni anayasa ile ilgili de şöyle konuştu:
“Yeni dönemde yeni anayasa, olmazsa olmazdır. Adeta ekmek gibi, su gibi lazımdır. Darbe döneminde yazılan ve hala kullanımda olan mevcut anayasa, geçerliliğini yitirmiştir. Adeta bu gömlek, bu bedene dar gelmektedir. Bu sebeple, ülkemizin büyümesinin önünü açacak olan yeni sivil bir anayasaya ihtiyaç vardır. Ülkemizi 2053’e, 2071’e taşıyacak sivil, demokratik ve çağdaş bir anayasaya ihtiyacımız vardır.”
Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, sosyal medyanın adeta bir karalama kampanyası odağı haline geldiğini de belirttiği açıklamalarında, yeni yasama döneminde, sosyal medya ile ilgili girişimlerinin olacağı bilgisini de verdi. -Cemil Yıldız-