Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Milletvekili Şahin,

Akaryakıt fiyatlarındaki artışı önergeyle

Akaryakıt fiyatlarındaki artışı önergeyle meclis başkanlığına sundu

Vatandaş Otobüs Kullanmamaya Başladı

      CHP Hatay Milletvekili Suzan Şahin, bir grup milletvekiliyle birlikte meclis başkanlığına ilettiği önergede, akaryakıt fiyatlarındaki artışı gündeme getirdi. Şahin, önergesinde zamlanan ulaşım ücretlerinden dolayı vatandaşların artık otobüs kullanmamaya başladığını vurguladı.

      Akaryakıt fiyatlarındaki artışın şehir içi otobüs ve minibüs esnafını da her geçen gün daha da zorlar hale geldiğini belirten Şahin, Otobüsçü esnafının maliyetlerinin çok arttığını, vatandaşların olabildiğince otobüs kullanmamaya başladığını, yürüyerek işine giden vatandaş sayısında artış olduğunu dile getirdiğini bildirdi.

      Şahin, konu ile ilgili önergesinde şunlara yer verdi: “Birçok ilde artan akaryakıt fiyatları nedeniyle otobüsçü ve minibüsçü esnafı tarifelerine zam yapmak zorunda olduklarını belirtiyorlar. Zamlı fiyatlar müşteriler tarafından hoş karşılanmıyor. Ancak zamlı hali bile otobüsçü esnafının istediği şartları sağlamıyor.

      25 liranın üzerinde olan mazot fiyatlarıyla, şehirlerarası nakliye işi yapan, öğrenci-personel servisi, taksi ve şehir içi dolmuş ile il merkezi ve diğer ilçelere her gün yük ve insan taşıyan şoför esnafı mesleği yapamaz hale gelmiştir.  

      Dolmuş, minibüs ve nakliyeci esnafı bir yandan araç modellerini yükseltmek, yolculara daha kaliteli bir hizmet sunmak için çabalarken, diğer yandan banka kredilerini ödeyemez hale gelmişlerdir. Yasanın istediği tüm kriterleri yerine getirme, öte yandan da kendilerini geliştirme adına her türlü çabayı gösteriyorlar ancak bırakın para kazanmayı, masraflarını dahi çıkartamadıklarını dile getiriyorlar.

      Artan akaryakıt fiyatları ve zamlar sonrasında kontak açmakta zorlanan, dolmuşçu, minibüsçü, servisçi ve nakliyeci esnafının sorunlarının tespit edilmesi ve bu sorunlara çözüm üretmek için meclis araştırma komisyonu kurulmalı.”

      Mehmet ÖZGÜN