Milletvekili Tokdemir, TBMM’nin 100. Kuruluş Yıldönümü Mesajı

Milletvekili Tokdemir, TBMM’nin 100. Kuruluş Yıldönümü Mesajı

Demokrasinin Temellerinin Atıldığı Gün

CHP Hatay Milletvekili İsmet Tokdemir, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Milli egemenliğimizin ve bağım-sızlığımızın sembolü olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün başkanlığında, 23 Nisan 1920 tarihin-de kurulduğunu belirten Tokdemir, mesajında şunlara yer verdi:
“100. Yılını kutladığımız 23 Nisan 1920 tarihi, sadece Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluş tarihi değil, aynı zamanda millet egemenliğine dayanan demokrasimizin ve Cumhuriyetimizin temellerinin atıldığı gündür.
Hiç şüphesiz, milli egemenliğin kazanılması kadar sürdürülebil-mesi de önemlidir. Bu nedenle Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kurulduğu bu önemli günü, millet egemenliğini sonsuza kadar koruyacak ve yaşatacak olan geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza armağan etmiştir. 23 Nisan’ı bayram olarak çocuklarımıza hediye etmesi, onlara verdiği değerin ve duyduğu güvenin en büyük göstergesidir.
Bu duygu ve düşüncelerle, TBMM’nin kuruluşunun 100. Yıldönümünde, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, vatan uğruna canını feda eden Şehit ve Gazilerimizi minnet ve saygıyla anıyor, tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyorum.” -Mehmet ÖZGÜN-