Milletvekili Topal …

Milletvekili  Topal …

Maden yatırımlarına direnen Hüyük halkını Meclis gündemine getirdi

Arsuz’u Talan Ettirmeyeceğiz

      CHP Hatay Milletvekili Serkan Topal, Arsuz-Hüyük Mahallesi’nde Krom Madenine karşı direnişleri Parlamentonun önceki günkü oturumdaki konuşmasında gündeme getirdi ve “Arsuz’u talan ettirmeyeceğiz” mesajını verdi.

      Arsuz ilçesinin Hüyük Mahallesi’nde, Hüyük halkının geleceğini korumak için maden yatırımlarına direndiğini, doğasını korumak için krom ocağına karşı direndiğini, havasını, oksijenini korumak için direndiğini konuşmasında dile getiren Milletvekili Serkan Topal, şunlara değindi:

“Biz de o halkımızın yanındayız. Bakın, Bakanlık ‘tarımsal sit’ ilan ediyor, öbür yanda krom ocağına ruhsat veriyor, izin veriyor. Bu, nasıl bir çelişki?

      Buradan AK Parti iktidarına sesleniyorum… Arsuz halkını seviyorsanız, Arsuz halkının yanında durun. Verimli toprakları var, cennet olan Arsuz’u talan etmeyin. Talan ettirmeyeceğiz, halk izin vermiyor, biz de izin vermeyeceğiz.

      Buradan, maden şirketlerine sesleniyorum, yurdun dört bir tarafını delik deşik eden şirketlere sesleniyorum. Elinizi çekin! Millet İttifakı iktidarında, cennetimizi, Arsuz’umuzu koruyacağız.” -Haber/Mehmet ÖZGÜN-