Milletvekili Topal’dan 1 Mayıs Mesajı

Milletvekili Topal’dan 1 Mayıs Mesajı

Sömürü, emek karşısında mağlup olacak…

CHP Hatay Milletvekili Serkan Topal, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısı ile bir mesaj yayınladı. “Dünya’ya barış, emekçinin nasırlı elleri, düşünen beyni, sevgi dolu yüreği ile gelecektir” diyen Milletvekili Topal, mesajında şu görüşlere yer verdi: “Barış, ‘her sabah ekmek kokusu’ ile yayılır dünyaya. Çünkü o ekmeğin hamurunda emek, fırınında alınteri vardır. Emeğin hakkının verildiği, emekçinin özgürleştiği bir dünyada savaşlara asla yer yoktur. Sömürü ile kazanılan servet, zenginlik değildir. Yaşadığımız gerçekler gösterdi ki, paylaşarak daha zengin olunabilir. Yaşamı servet değil, emek kurtarıyor. Bugün, ülkemizin her köşesinde sabahlara kadar mesai yapan emekçilerimizin alınterini hiçbir servet satın alamaz. Bundan sonra da satın alamayacaktır. Çünkü o alınterinin her damlasında, insana duyulan sevgi, İnsanlığa olan aşk vardır.
Bu güne kadar, dünyadaki bütün savaşlar, sömürenler tarafından çıkarıldı. Eko sistemi yine onlar bozdular. Alınterinin hakkını, insan kanı dökerek verdiler. Ama bilmelidirler ki; Dünya’ya barış, emekçinin nasırlı elleri, düşünen beyni, sevgi dolu yüreği ile gelecektir. Tarih bize gösteriyor ki; sömürü, emek karşısında mağlup olmaya mahkûmdur. Çünkü emek, insani bir değerdir. Hiçbir olgu, insani değerleri mağlup edecek kadar güçlü değildir. Güçlü olan, emeğin en yüce değer oluşudur. Bu değer asla değişmeyecektir.
“Bu ülkeye; hak, hukuk, adalet ve demokrasiyi birlikte, mücadele ederek getireceğiz. Hak ve özgürlük mücadelesinde şanlı bir geçmişe sahip olan bileşenler ile birlikte, tüm emekçilerimizin ve emek dostu halkımızın 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum. Yaşasın 1 Mayıs! Yaşasın emekçilerin dayanışması!” –Mehmet ÖZGÜN-