Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Milletvekili Yayman…

Trafikte seyrederken tarlaya baktı,
Trafikte seyrederken tarlaya baktı, çoban ve sürülerini görünce aracını durdurdu, sağa park etti, tarlaya indi:

7 çobanla sıcak sohbet

Mera istediler!

Hatay AKP Milletvekili Hüseyin Yayman, hafta sonunda, seçim bölgesinde seçmen ziyaretleri gerçekleştirdi. Yayman, aracıyla trafikte seyrettiği sırada baktığı tarlada bir grup çoban ile sürülerini görünce, aracını durdurdu ve sağa park edip aracından indi, doğruca çobanların yanına gitti.

Daha önce de birkaç kez pamuk toplayan, bahçesini çapalayan, hayvanlarını otlatan vatandaşları dinleyen Milletvekili Hüseyin Yayman, bu kez de çobanlarla sohbet etti.

Çatkapı” ziyaret sürprizi, çobanları da memnun etti…

Kırıkhan’a bağlı Baldıran kırsalında, boyalı ayakkabılarıyla tarlaya inerek çobanlarla sohbet sırasında çoban sopasını eline alan, yük ve binek hayvanı eşeği de yularından tutarak bir süre tarlada dolaştıran Milletvekili Hüseyin Yayman, 7 çobanın ortak isteği olan mera sorununa çözüm sözü verdi.

-YORUMLAR-

Milletvekili Hüseyin Yayman’ın, Kırıkhan’da aracıyla seyir halindeyken durması, tarlaya inmesi, çobanlarla sohbetine sosyal medyada yorumlar ise şöyle oldu:

İbrahim Ortak: O köyün halkı, yıllarca AKP’ye en çok oyu çıkarmıştır, ama hiç bir zaman karşılığını alamamıştır. Her konuda, yıllardır da mağdurdur. Söz verilip yapılmayan mera, mezarlık, düğün salonu, halı saha gibi birçok olması gereken hizmet, her seçim döneminde söz verilmiş, yerine getirilmemiştir.

Mahmut Palta: Bizi dinlediler, ne olduk? Hepsi fotoğraf, motoğraf! Var mı icraat?

Hüseyin Dinler: Meralar alt üst oluyor, vekilim! Tarımda zehirli ilaçların zararını çobanlar çekiyor. 2022 yılındayız, andirin ve tebik zehiri daha satılıyor. Bu zehir yüzünden, Hatay köylerinde yıllık yüzde on kayıplarımız oluyor maalesef. Bunun da kimse önüne geçmiyor.

-Haber Duygu Ertaş-