Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Milletvekilleri Yayman ile Topal…

Arabistan’da idam kararı verilen

Arabistan’da idam kararı verilen iki kardeşin ailesiyle bir araya geldi

İdamların Durdurulması için Her Türlü Girişimi Yapıyoruz

      TBMM Dijital Mecralar Komisyonu Başkanı, Ak Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman ve CHP Hatay Milletvekili Serkan Topal, Suudi Arabistan’da idam talebiyle yargılanan Hataylı iki kardeş Mehmet ve Anıl Binicioğlu’nun ailesiyle bir araya geldi, idamların durdurulması için her türlü girişimi yaptıklarını söyledi, temennilerinin bu iki kardeşin bir an önce sağlıklı şekilde ülkemize dönmesi ve ailelerine kavuşması olduğunu dile getirdi.  

      Milletvekili Yayman, buluşmadaki konuşmasında, konuyu baştan beri takip ettiklerini söyledi ve “Farklı duyumlarımız var inşallah ilk mahkemede sorun çözülecektir” dedi.

      Milletvekili Topal da konuşmasında, her bir vatandaşımızın kendileri için kıymetli olduğunu söyledi, hiçbir vatandaşımızın kılına zarar gelmesini istemediklerini bildirdi ve şunları dile getirdi: “Bu konuda gerekli girişimleri yaptık. Devletimizin ilgili kurumları konudan haberdardır ve yakinen takip etmektedirler. Umuyoruz ki en kısa sürede bu kardeşlerimiz sağ salim ülkemize dönecektir.”

      Anne Nimet Binicioğlu ise bir an evvel evlatlarına kavuşmayı istediğini ifade etti ve şunları dile getirdi: “Sayın milletvekillerimiz burada, devletimize, sayın Cumhurbaşkanımıza sesleniyorum: Evlatlarımı kurtarın.”

      Suudi Arabistan’da idam talebiyle tutuklanan Hatay nüfusuna kayıtlı Mehmet ve Anıl Birincioğlu, 11 Eylül 2022 tarihinde hakim huzuruna çıkarılacak.

      Mehmet ÖZGÜN